niedziela, 5 grudnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Tadeusz Rydzyk pokazał to! Warunki w jakich żyje zaskoczą każdego

Tadeusz Rydzyk pokazał to! Warunki w jakich żyje zaskoczą każdego

W ostatnim czasie ojciec Tadeusz Rydzyk, nie cieszy się uznaniem Polaków. Wszystko za sprawą bajońskich kwot, które są przeznaczane na fundację ojca Rydzyka. Oliwy do ognia dolał sam duchowny, który ostatnio pokazał swoje mieszkanie.

Tadeusz Rydzyk
wideo.wp.pl
Rafał Trzaskowski ośmieszony! Memy i żarty zalewają internet

Tadeusz Rydzyk i jego dochody

Fundusze, o których mówią media, w większości są wpłacane na instytucje, zarządzane przez ojca Rydzyka. Wpłaty w większości trafiają na fundację, uczelnie lub media duchownego.

Była posłanka PO zatrzymana przez CBA! Ma ogromne problemy

Przepych i luksusowa willa z basenem?

Mimo, że w głównej mierze darowizny i dofinansowania trafią pod skrzydła instytucji, to część z tych śródków pobiera Tadeusz Rydzyk. Ku zaskoczeniu internautów, duchowny mieszka w domie zakońskim Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w Toruniu.

My ojcowie redemptoryści mieszkamy w klasztorze – jak wszyscy redemptoryści nie pobieramy żadnej pensji. Od 30 lat bezinteresownie służymy Polsce, Polakom – mówił podczas jednego z wywiadów.

Tadeusz Rydzyk
Wikimedia Commons
Kupiłeś to mięso? Lepiej go nie jedz! Wykryto w nim groźną bakterię

Nie wszystko złoto, co się „święci”

Sam klasztor wygląda dostojnie i okazale, ale wewnątrz dość skromnie. Wiele osób wciąż zakłada, że redemptorysta pławi się w luksusach, na koszt obywateli Polski, a w rzeczywistości, jest zupełnie inaczej. Wszystko za sprawą opini, jaką buduje sam duchowny. Nagranie, gdzie Tadeusz Rzydzyk mówi o bezdomnym – który przekazał mu dwa samochody – obiegło cały świat i spotkało się z negatywnym odbiorem.

Ogromne zmiany w emeryturach! Seniorzy będą zaskoczeni
NEWSLETTER

Strzały na granicy polsko-białoruskiej! Początek długiej wojny?

Wojska białoruskie użyły broni, padły strzały. Sytuacja ta prawdopodobnie była ostrzeżeniem po informacji o kolejnych sankcjach dla państwa Łukaszenki.

Rafał Trzaskowski ośmieszony! Memy i żarty zalewają internet

Czwartkowe wystąpienie Prezydenta Warszawy odbiło się szerokim echem pośród internautów. Rafał Trzaskowski podczas przemówienia w USA wykazał się, niespotykaną jak dotąd gestykulacją...

Kupiłeś to mięso? Lepiej go nie jedz! Wykryto w nim groźną bakterię

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed groźną bakterią wykrytą w mięsie. Pałeczki Salmonelli, śmiertelnie groźniej bakterii, zostały wykryte w jednej z partii tatara...

Była posłanka PO zatrzymana przez CBA! Ma ogromne problemy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Bożenę K., byłą posłankę Platformy Obywatelskiej z Suwałk. Ma to związek ze śledztwem w sprawie przedstawiania przez...

Ogromne zmiany w emeryturach! Seniorzy będą zaskoczeni

Rząd próbuje złagodzić negatywne nastroje społeczne, dlatego już od marca możemy spodziewać się podwyżek. Płaca emerytalna zostanie podniesiona o 9,6 punktów procentowych.

Nie popularny aktor! Był znany z wielu produkcji

27 listopada zmarł popularny aktor. Znany z seriali takich jak "Moda na sukces" czy "Statek miłości". Miał 69 lat.

Cały Sejm pogrążony w żałobie! Nie żyje ważna dla rządu osoba

Sejm pogrążył się w żałobie w związku ze śmiercią bardzo ważnej dla całego rządu postaci. To bardzo smutna wiadomość i wyjątkowo przygnębiający...

Elżbieta II nie jest już królową! Świat nie może uwierzyć

Oficjalnie Elżbieta II przestaje pełnić rolę królowej Barbadosu. Nowym prezydentem została Sandra Mason, co równoznaczne jest z nowym ustrojem wyspy, który od...

Zmarł 19-latek, który przebywał w izolacji! Nikt mu nie pomógł

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w Kędzierzynie Koźlu. 19-latek zmarł podczas odbywania domowej izolacji. Wiadomo, że był zakażony koronawirusem.