poniedziałek, 29 listopada, 2021
Godzinnik.pl Polska Szok! Nauczyciele molestują uczniów w renomowanym liceum

Szok! Nauczyciele molestują uczniów w renomowanym liceum

„Chciał, żeby klasa myślała, że jestem z nim w związku” – wyznała uczennica. W I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym Bednarska, wyszyły na jaw maile nauczycieli do uczniów. Wiele z nich miało podtekst seksualny.

Nie żyje dwóch nastolatków! Dramat w Warszawie

Nauczyciele molestują uczniów

Jedna z najpopularniejszych szkół społecznych w Polsce, zaczęła tracić status wielce renomowanej. Jej indywidualne podejście do uczniów, oraz przechodzenie na „ty”, stało się największym problemem.

Zbigniew Ziobro dochodzi z polityki? Jego pozycja jest poważnie zagrożona

Molestowanie słowne

W zeszłym roku na światło dzienne wyszły wyznania uczennicy, która doświadczyła „werbalnej przemocy”. Dyrekcja szkoły zaangażowała się w sprawę, ale dopiero, kiedy dziewczyna była już zdesperowana i wystąpiła ze stanowczymi krokami.

Znany poseł PiS w żałobie! Stracił żonę przez koronawirusa

Reakcja łańcuchowa

Po nagannej sytuacji z ubiegłego roku, wiele uczennic również zaczęło mówić o swoich przykrych doświadczeniach. Jedna z uczennic wyznała, że nauczyciel prowadzący z nią zajęcia nakierowywał klasę tak, jakby chciał sprawić wrażenie, że oboje są ze sobą w związku. Na tym się nie skończyło, ponieważ następnie dostała maila z zabarwieniem erotycznym.

Chciał, żeby klasa myślała, że jestem z nim w związku. Potem dostałam erotycznego maila. Uratowało mnie to, że miałam bardzo dobre relacje z rodzicami. Mama pomogła mi w odpowiedzi. Napisała:

’Mam nadzieję, że to żart, więcej do mnie nie pisz” – wyznała uczennica.

Straszna wizja Krzysztofa Jackowskiego! Przerażające wieści dla Polaków

Związki z nauczycielami to codzienność?

Następna z absolwentek opowiedziała, że niektórzy z nauczycieli wchodzili w związki z uczniami. W dodatku, znała kilka takich par ze swojego środowiska.

To nie było jednorazowe wydarzenie, wiem o pięciu czy sześciu takich związkach, nastąpiło przesunięcie granicy w tej kwestii – opowiedziała.

„Bednarska” bacznie obserwowała wszystkie informacje wirujące wokół szkoły. Zarząd placówki zdecydował się na wydanie oświadczenia, w którym żałują i przepraszają za wyrządzone krzywdy przez pracowników oświaty.

Rozumiemy, że krzywdy, które spotkały nasze uczennice oraz uczniów, to nie był skutek chwilowej nieuwagi, splotu niefortunnych okoliczności, tylko efekt tego, że zabrakło dobrego systemu zgłaszania nieprawidłowych zachowań. Musimy to powiedzieć wprost: część alarmujących sygnałów zignorowano, niektóre osoby wstydziły się lub bały mówić o tym, co widziały i słyszały – napisali w oświadczeniu.

Jeśli to przegapisz możesz mieć problemy! Kara 5 tysięcy złotych
NEWSLETTER

Jeśli to przegapisz możesz mieć problemy! Kara 5 tysięcy złotych

Pozwolenie czasowe to dokument wydawany przez urzędy, zezwala on na poruszanie się pojazdem do czasu odebrania dowodu rejestracyjnego. Niewiele osób jednak zdaje...

Zmarła znana Polka! Była założycielką fundacji

Jak poinformowały media oraz rodzina, zmarła Katarzyna Łukasiewicz, założycielka fundacji Oswoić Los. Kobieta odeszła nad ranem w wieku 50 lat.

Nie żyje dwóch nastolatków! Dramat w Warszawie

W czwartek wieczorem w Warszawie dwójka młodych ludzi została potrącona przez pociąg. Niestety obydwoje ponieśli śmierć na miejscu, mimo szybkiej interwencji służb...

Migranci przedostali się! Ogromna dewastacja

Migranci sforsowali ogrodzenie ośrodka w Wędrzynie, wdzierając się do budynków i rzucając krzesłami. Mieli oni na celu usunięcie kamer, żeby zataić ślady....

Dramat Janowskich! Sprawa trafiła na policję

Rodzina Janowskich udzieliła wywiadu, w którym wyznali, że w ich życiu pojawiła się stalkerka, która nękała ich 12 lat. Pomimo przeprowadzki —...

Zbigniew Ziobro dochodzi z polityki? Jego pozycja jest poważnie zagrożona

W ostatnim czasie mają dokonywać się zmiany w sądownictwie. Jednak plany Ziobry mogą być zatrzymanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Dramat Piotra Żyły! Tego nikt się nie spodziewał

Znany sportowiec po rozwodzie związał się z Marceliną Ziętek. Tworzyli oni idealny związek, jednak od pewnego czasu media donoszą, że para przechodzi...

Tragiczna śmierć skoczka narciarskiego! Był mistrzem Polski

Były skoczek narciarski oraz reprezentant Polski zmarł w wieku 75 lat. To wielka tragedia i strata dla świata sportowego.

Maryla Rodowicz w złym stanie! To już koniec?

W ostatnim czasie stan zdrowia 75-letniej artystki znacznie się pogorszył. Czy znana wszystkim piosenkarka zrezygnuje z dalszego koncertowania?