poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Szkoła pożyczyła laptopy, rodzice zastawili je w lombardzie

Szkoła pożyczyła laptopy, rodzice zastawili je w lombardzie


Wiele szkół pracuje obecnie w trybie zdalnym. Niektóre z rodzin mają tylko jednego laptopa czy komputer w domu, inni nie mają ich wcale. Jedna ze szkół chciała wspomóc swoich uczniów. Jednak rodzice zdecydowali się zastawić sprzęt w lombardzie.

Zdalna nauka

Od początku pandemii koronawirusa musieliśmy się dostosować do nowych warunków. Zmieniły się również zasady działania szkół. Wiele lekcji oraz zajęć odbywa się zdalnie. Uczniowie muszą uczestniczyć w lekcjach online. Co niestety w przypadku wielu rodzin nie jest łatwe.

Pandemia pokazała braki finansowe w wielu domach. Niektóre dzieci nie mają dostępu do komputera, inne mają jeden dzielony z rodzeństwem, w innych przypadkach jest tylko sprzęt rodziców, którzy pracują zdalnie. Jedna ze szkół postanowiła wspomóc najuboższych uczniów.

Władze ostrzegają! Zagrożenie dla kilku regionów

Laptop w lombardzie

Do przykrej sytuacji doszło w Kożuchowie. Uczniom tamtejszej szkoły pożyczono laptopy na czas nauki zdalnej. Okazało się, że trzy z nich odnaleziono w lombardach. Szkoła użyczyła swojego sprzętu ponad 40 rodzinom. Podpisano nawet specjalne umowy, a każdy laptop miał swój indywidualny numer.

Zauważyliśmy, że jedna z uczennic nie loguje się do systemu. Wychowawczyni zaczęła drążyć temat. Chcieliśmy odzyskać komputer, ale nie mogliśmy doprosić się zwrotu. Bezskuteczne było też pismo zobowiązujące do zwrotu laptopa – powiedział dyrektor placówki.

Dyrektor szkoły zdecydował się poinformować o sprawie policję, która rozpoczęła poszukiwania sprzętu. W jednym z lokalnych lombardów odnaleziono laptopa. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy odnalazły się jeszcze dwa inne, które zostały użyczone uczniom.

Kierowca autobusu przejechał kobietę! Ofiara nie żyje

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
lombard
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...