wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniu. Premier właśnie to potwierdził!

Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniu. Premier właśnie to potwierdził!

Szczepionki będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe – poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. W pierwszej kolejności będą podane czterem grupom Polaków: służbom medycznym, mieszkańcom DPS – ów, służbom mundurowym oraz wszystkim osobom powyżej 60. roku życia.Premier oznajmił, że Polska podpisała odpowiednie umowy i zamówiła 45 mln dawek od takich firm, jak: Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Johnson&Johnson. Podkreślił również, że czeka na sygnał ze strony Komisji Europejskiej, by złożyć zamówienie na kolejne partie preparatu.

Rejestracja na szczepienie będzie możliwa zarówno przez Internet, jak i w tradycyjny sposób, w przychodni. Preparat podany będzie dwa razy, po to, by zwiększyć jego skuteczność. Drugą dawkę leku trzeba będzie przyjąć po 21 dniach.

Gdzie będzie można się zaszczepić?

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon


Punktami szczepień mają być przede wszystkim POZ, podstawowe jednostki opieki zdrowotnej, następnie pozostałe miejsca opieki zdrowotnej oraz mobilne jednostki wykonujące szczepienia w różnych miejscach w kraju.

Budowanie sieci logistycznej w programie szczepień przeciw COVID-19 ma zacząć się od naboru do zespołów szczepieniowych, których kryteria ogłoszone zostaną najpóźniej w piątek. Wiadomo, że każdy, kto będzie spełniał warunki, będzie mógł zgłosić się i automatycznie zostać zakwalifikowany. Nabór nie będzie miał formy konkursu. Jedyny cel tych działań, według przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, to zapewnienie Polakom bezpiecznej i wysokiej jakości szczepionkę.

Europejska Agencja ds. Leków wyznaczyła już termin pierwszego posiedzenia, na którym podjęta zostanie decyzja o dopuszczeniu szczepionki firmy Pfizer do ogólnego obiegu.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie
ŹródłoPolsatnews

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
szczepionka na covid-19
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...