niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Polska Stoki jednak otwarte? Znamy szczegóły!

Stoki jednak otwarte? Znamy szczegóły!

Mecenas Piotr Schramm napisał na swoim profilu na Facebooku, że rząd nie dopełnił wszelkich formalności, aby móc zamknąć wyciągi. Powołuje się na rozporządzenie i pokazuje gdzie są błędy. W przepisach zabrakło kodu PKD.

Rząd zamknął stoki, ale okazuje się, że wyciągi mogą nadal działać. Z powodu pandemii koronawirusa rząd wprowadził kolejne obostrzenia. Od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązuje kwarantanna narodowa.

Restauracje, które cały czas mogły wydawać jedzenie na wynos nadal pozostają zamknięte, uczniowie nie wracają do szkół, dodatkowo zamknięte zostały hotele, nawet na wyjazdy służbowe. Wydano również nakaz zamknięcia stoków narciarskich oraz godzinę policyjną w sylwestra. Z tego ostatniego jednak się wycofano.Będziemy szusować?

Rząd kazał zamknąć stoki narciarskie dla osób zjeżdżających rekreacyjnie, pozostają one otwarte jedynie dla zawodników, którzy przygotowują się do zawodów. Okazuje się jednak, że wyciągi narciarskie oraz kolejki linowe nadal mogą działać.

Zwrócił na to uwagę mecenas Piotr Schramm. Przeanalizował rozporządzenie oraz PKD, wnioskami podzielił się na Facebooku. Z analizy wynika, że rząd w rozporządzeniu wyłączył działalność obsługi stoków narciarskich przez wskazanie działu 93.0 PKD. Jednak funkcjonowanie kolejek naziemnych oraz podziemnych, a także wyciągów narciarskich jest objęte działem 49.39.

„Nie ma zatem podstawy prawnej dla zamknięcia od dziś wyciągów w Polsce. Raz jeszcze namawiam do skrupulatności i rzetelności w prowadzeniu analiz” – napisał mecenas Schramm.

Oznacza to, że kilka kolejek oraz wyciągów może nadal działać w celach transportowych. Polskie Koleje Linowe również uważnie przeczytały rozporządzenie i na swojej stronie internetowej podały, które kolejki będą działać gdy ustanie silny wiatr.

Polski rząd wydał 21 grudnia 2020 roku rozporządzenie, którym zakazał działania wyciągów narciarskich od dnia…

Opublikowany przez Piotra Schramm Poniedziałek, 28 grudnia 2020
ŹródłoOnet/Facebook

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...