sobota, 17 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Stoki jednak otwarte? Znamy szczegóły!

Stoki jednak otwarte? Znamy szczegóły!

Mecenas Piotr Schramm napisał na swoim profilu na Facebooku, że rząd nie dopełnił wszelkich formalności, aby móc zamknąć wyciągi. Powołuje się na rozporządzenie i pokazuje gdzie są błędy. W przepisach zabrakło kodu PKD.

Rząd zamknął stoki, ale okazuje się, że wyciągi mogą nadal działać. Z powodu pandemii koronawirusa rząd wprowadził kolejne obostrzenia. Od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązuje kwarantanna narodowa.

Restauracje, które cały czas mogły wydawać jedzenie na wynos nadal pozostają zamknięte, uczniowie nie wracają do szkół, dodatkowo zamknięte zostały hotele, nawet na wyjazdy służbowe. Wydano również nakaz zamknięcia stoków narciarskich oraz godzinę policyjną w sylwestra. Z tego ostatniego jednak się wycofano.

QUIZ: Jak dobrze znasz historię Polski?

Będziemy szusować?

Rząd kazał zamknąć stoki narciarskie dla osób zjeżdżających rekreacyjnie, pozostają one otwarte jedynie dla zawodników, którzy przygotowują się do zawodów. Okazuje się jednak, że wyciągi narciarskie oraz kolejki linowe nadal mogą działać.

Zwrócił na to uwagę mecenas Piotr Schramm. Przeanalizował rozporządzenie oraz PKD, wnioskami podzielił się na Facebooku. Z analizy wynika, że rząd w rozporządzeniu wyłączył działalność obsługi stoków narciarskich przez wskazanie działu 93.0 PKD. Jednak funkcjonowanie kolejek naziemnych oraz podziemnych, a także wyciągów narciarskich jest objęte działem 49.39.

„Nie ma zatem podstawy prawnej dla zamknięcia od dziś wyciągów w Polsce. Raz jeszcze namawiam do skrupulatności i rzetelności w prowadzeniu analiz” – napisał mecenas Schramm.

Oznacza to, że kilka kolejek oraz wyciągów może nadal działać w celach transportowych. Polskie Koleje Linowe również uważnie przeczytały rozporządzenie i na swojej stronie internetowej podały, które kolejki będą działać gdy ustanie silny wiatr.

Polski rząd wydał 21 grudnia 2020 roku rozporządzenie, którym zakazał działania wyciągów narciarskich od dnia…

Opublikowany przez Piotra Schramm Poniedziałek, 28 grudnia 2020
Dramat rodzeństwa ze Szczecina! W ciągu zaledwie 4 dni stracili oboje rodziców!
ŹródłoOnet/Facebook

Znany aktor dostał aż 3,5 miliona złotych od Orlenu!

Prezes Orlenu Daniel Obajtek ma w zwyczaju krytykować swoich poprzedników. Okazuje się, że swego czasu znany aktor dostawał od Orlenu nie małe...

4-latek boso i w samej pieluszce błąkał się po ulicach!

4-latek urządził sobie spacer ulicami Skierniewic. Maluch miał na sobie tylko pieluszkę. Miał dużo szczęścia, że kierowca ciężarówki go zauważył.

Zagadkowa śmierć młodego chłopaka! Matka ujawnia wyniki własnego śledztwa!

Gdy policja nie robi nic, aby wyjaśnić śmierć dziecka, matka zaczyna prowadzić własne śledztwo. Brzmi jak fabuła filmu, jednak takie rzeczy dzieją...

Kochanek zabił multimilionerkę! Zadał jej 100 ciosów!

Mogło wydawać się, że ta kobieta miała wszystko. Urodę, pieniądze i miłość. Wszystko legło w gruzach, gdy kochanek postanowił ją zabić.

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią! Nie żyje kobieta

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią. Para kochanków spotkała się na chwile uniesienia, niestety kobieta nie żyje. Była kompletnie...

Kuzyn Kaczyńskiego opowiedział o jego tajemniczym hobby!

Wydawałoby się, że hobby Jarosława Kaczyńskiego jest tylko władza, okazuje się, że ma on również inne zainteresowania, o którym nikomu nie mówi....
stoki
Nie żyje słynna dziennikarka. Kobieta zmagała się od lat z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 61 lat, zostawiając samego zrozpaczonego męża. Nie żyje Ewa Kluczkowska 12 kwietnia po ciężkiej walce z chorobą zmarła Ewa Kluczkowska. O jej śmierci poinformował Jan Ordyński, który jest wiceprzewodniczącym Towarzystwa Dziennikarskiego oraz członkiem rady...