niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Polska Sposób na sylwestra w górach! Tłumy turystów w Zakopanem.

Sposób na sylwestra w górach! Tłumy turystów w Zakopanem.

Hotele, pensjonaty, stoki – wszystko zamknięte dla turystów. Jak wiadomo Polacy to zaradny naród. Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, a na cud trzeba poczekać. Z obostrzeniami też sobie poradziliśmy!

Hotelarze oraz turyści długo zastanawiali się jak rozwiązać sytuację, w której rząd zamknął hotele. Jeden z apartamentowców oferował miejsce parkingowe za 2500 złotych z apartamentem gratis. Ale bardziej twórcze osoby wymyśliły kampery.

W sieci pojawiają się zdjęcia z Zakopanego, który jest przepełniony kamperami. Poruszanie się nimi oraz nocowanie w nich nie jest zabronione. Jest to alternatywa dla zamkniętych hoteli, ośrodków wypoczynkowych oraz pensjonatów.

górach
Kampery na parkingu w pobliżu Wielkiej Krokwi (PAP, Grzegorz Momot)


Taniej, inaczej ale w górach

Wielu ludzi nie wyobraża sobie sylwestra nigdzie indziej jak w górach. Okazuje się, że wycieczka kamperem może być tańsza, ponieważ opłata za dobę parkowania waha się w granicach od 30 do 50 złotych.

Ludzie zjeżdżają do Zakopanego całymi rodzinami, grupami znajomych lub nawet kilkoma kamperami na raz. Słychać już pierwsze doniesienia, że powoli zaczyna brakować miejsc.

górach
Widok na kampery zamiast góry (PAP)

Wiele osób krytykuje ten pomysł. Wiele osób uważa, że nie ma teraz co robić w górach, ponieważ wszystkie restauracje są zamknięte, stoki również. A na piesze wycieczki po górach można się wybrać w innym terminie niż sylwester.

Źródłoo2/PAP

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...