Tajemnicza choroba w Europie. Lekarze alarmują

7152

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia poinformowała o potwierdzonym przypadku ospy małpiej. Rzadko kiedy występuje ona poza Afryką Środkową i Zachodnią. Przypadek ospy małpiej powoduje łagodną infekcje wirusową, w której przeważnie powrót do zdrowia zajmuje kilka tygodni. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że śmiertelność wśród zakażonych sięga do aż 10 proc. chorych.

Śmiertelna choroba w Europie
twitter.com, @OnetWiadomosci
Odpowiadał za bezpieczeństwo elektrowni atomowej w Zaporożu. Został uprowadzony przez Rosjan

Śmiertelna choroba w Europie

Brytyjska telewizja informacyjna Sky News, bazując na wiadomościach z Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia, przekazała o przypadku bardzo rzadkiej choroby tropikalnej. – Jej początkowe objawy to gorączka, ból głowy, bóle mięśni, pleców i wyczerpanie. Może występować również wysypka – najpierw na twarzy, a potem na innych częściach ciała – podaje stacja.


Staruszka straciła oszczędności i biżuterię. Uwierzyła oszustom, że wnuk miał wypadek

Choroba Przenoszona przez dzikie zwierzęta

Zarażony ospą małpią pacjent przybył w ostatnim czasie z Nigerii. To właśnie tam musiał zarazić się. – Ospa małpia jest przenoszona głównie przez dzikie zwierzęta w zachodniej lub środkowej części Afryki, a ryzyko zakażenia się nią w Wielkiej Brytanii jest bardzo niskie – podaje National Health Service. Ryzyko rozprzestrzenienia się infekcji na większa populacje jest mało prawdopodobne.


Przygotowania w Polsce do wybuchu elektrowni atomowej na Ukrainie. Zapasy jodku potasu już dotarły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here