Seniorka straciła 70 tys. zł. Wszystko przez oszustwo „na policjanta”

593

70 tysięcy złotych straciła 90-letnia gdynianka, która została oszukana metodą „na policjanta”. Funkcjonariusze poszukują oszusta podającego się za „szefa policji”, któremu kobieta przekazała gotówkę.

Mężczyzna próbował okraść sklep. Pomagały mu jego dzieci w wieku 9 i 11 lat

Seniorka straciła pieniądze

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji Jolanta Grunert powiedziała we wtorek PAP, że do oszustwa doszło w poniedziałek. „Do mieszkanki Gdyni zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako szef policji. Oszust powiedział seniorce, że listonosz wraz z okolicznymi osobami działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, ale zostali zatrzymani i teraz kobieta musi oddać wszystkie pieniądze, ponieważ są fałszywe” – dodała Grunert.


Ostrzeżenia dla Polaków. Alert pierwszego stopnia

Kobieta posłuchała oszusta i wyrzuciła gotówkę przez balkon. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, seniorka straciła 70 tys. zł. Policjanci pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców oszustwa. Podczas spotkań funkcjonariusze propagują stosowanie zasad ograniczonego zaufania, a także mówią o metodach stosowanych przez przestępców. Akcje profilaktyczne funkcjonariuszy mają na celu ograniczenie przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, w szczególności oszustw dokonywanych metodą „na policjanta, listonosza, członka rodziny”.


Przygotowania w Polsce do wybuchu elektrowni atomowej na Ukrainie. Zapasy jodku potasu już dotarły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here