Niedaleko granicy norweskiej pojawiła się bardzo niebezpieczna rosyjska broń

1602

– Na paradzie wojskowej w Murmańsku Rosjanie zaprezentowali jedną z najgroźniejszych broni należących do Floty Północnej – podaje The Barents Observer.

Rosyjska broń niedaleko granicy norweskiej
tvn24.pl
Prezes PiS ośmieszony. ,,Każdy może mieć swoje zdanie"

Rosyjska broń niedaleko granicy norweskiej

Podczas wojskowej parady w Murmańsku, Rosjanie zaprezentowali różnego rodzaju sprzęt zbrojeniowy, między innymi jedną z najgroźniejszych broni jaką dysponują we Flocie Północnej rakiety typu Bał. Po raz pierwszy system rakiet tego typu został ustawiony w 2019 roku. Według The Barents Observer system rakietowy tego typu jest w stanie wystrzelić pocisk i uderzyć w norweską stacje radarową w kilka sekund.


Dramat żony Szczęsnego. Najpierw nowotwór, a teraz walka o zdrowie

System dedykowany do kontroli baz morskich i wód terytorialnych. Posiada pociski przeciwokrętowe Ch-35, które są w stanie skutecznie zniszczyć cel na odległości 260 km. To niezwykle silne pociski, które stanowią realne zagrożenie.


Przygotowania w Polsce do wybuchu elektrowni atomowej na Ukrainie. Zapasy jodku potasu już dotarły

W trakcie pokazów przedstawiono również radary obrony wybrzeży, Monolit BR. Odpowiedzialne za śledzenie jednostek nawodnych i samolotów latających na niskim pułapie poza horyzontem. Zaprezentowane w 2019 roku, trafiły do Floty Północnej dopiero teraz. Przedstawiony został również system odpowiedzialny za obronę przeciwrakietową wybrzeża, Bastion-P oraz system ziemia-powietrze S-400.

Ambasador Polski w Rosji zaniepokojony. "Trudna decyzja"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here