wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Rośnie fala kradzieży w Polsce! Rekordy bije woj. śląskie i mazowieckie.

Rośnie fala kradzieży w Polsce! Rekordy bije woj. śląskie i mazowieckie.

Około 30% wzrosła liczba kradzieży w sklepach w III kwartale br. w stosunku do III kwartału poprzedniego roku. Najwięcej przestępstw kradzieży odnotowano w województwie mazowieckim, zaś najmniej – świętokrzyskim.Celem złodziei zdecydowanie częściej są sklepy wielkopowierzchniowe niż sklepiki osiedlowe. Z informacji przekazanych przez Komendę Główną Policji wynika, że w III kwartale br. stwierdzono 4488 przestępstw kradzieży w sklepach, co jest o ponad 1000 więcej niż w zeszłym roku w tym samym okresie.

Co ma wpływ na wzrost kradzieży w Polsce?

Bezpośredni wpływ ma wzrost na taki stan rzeczy ma obowiązek zasłaniania nosa i ust, zaś plastikowe przyłbice tworzą odblaski, co wyjątkowo utrudnia pracę ochronie obiektu i pracownikom monitoringu.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie


Dodatkowo zmniejszenie liczby nadzoru w sklepie oraz skoncentrowanie się na zachowaniu reżimu sanitarnego ułatwia zadanie amatorom cudzej własności. Czasem kłótnie z pracownikiem ochrony o założenie maseczki mają odwrócić uwagę od faktycznych kradzieży.

W trzecim kwartale br. najwięcej kradzieży miało miejsce w sklepach w województwie: mazowieckim – 946 (w analogicznym okresie 2019 roku – 796), śląskim – 654 (było 493), czy dolnośląskim – 639 (było 430). Najmniej zdarzeń było w świętokrzyskim – 62 (było 68), podkarpackim – 77 (było 65) oraz podlaskim – 85 (było 106).

Zainteresowaniem złodziei najczęściej cieszą markety budowlane. W sklepie wielkopowierzchniowym łatwiej ukryć lub przepakować towar do pudełka po tańszym produkcie. Szajki złodziei używają toreb wyłożonych folią aluminiową, by zakłócić sygnał z chipów. Najczęściej, oprócz odzieży, kradzione są perfumy, alkohol, czy elektronarzędzia.

Tragedia! Zginęło dwoje nastolatków!
Źródłomoney

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
wzrost kradzieży w Polsce
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...