środa, 7 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Reakcja kurii na zawiadomienie komisji do spraw pedofilii

Reakcja kurii na zawiadomienie komisji do spraw pedofilii

Kuria bielsko-żywiecka wydała w czwartek oświadczenie, w którym deklaruje dalszą współpracę z państwowymi organami ścigania.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Państwowa komisja do spraw wyjaśniania pedofilii skierowała do Prokuratury Generalnej zawiadomienie, w którym kieruje podejrzenia w kierunku popełnienia przestępstwa przez czterech kościelnych hierarchów, w tym kardynała Stanisława Dziwisza.

Kuria bielsko-żywiecka zareagowała na oskarżenia wydając oświadczenie, w którym wyraża swoją chęć do współpracy z państwowymi organami ścigania. Szczególnie jeśli chodzi o przypadki molestowania dzieci i młodzieży.

Schetyna pogrążony w żałobie! Zmarła najbliższa mu osoba

Oświadczenie

Dostrzegając wielki dramat oraz ból, jaki przeżywają osoby pokrzywdzone, mając na uwadze ich prawo do sprawiedliwości oraz kierując się dobrem, także dzieci i młodzieży, uważamy współdziałanie z państwowymi organami ścigania za jedną z głównych zasad skutecznego zwalczania wykorzystania seksualnego małoletnich – czytamy w komunikacie.

Diecezja dodaje, że sprawa została zbadana już w 2014 roku kiedy biskup Roman Pindel otrzymał zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!

Schetyna pogrążony w żałobie! Zmarła najbliższa mu osoba

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej jest pogrążony w żałobie. Zmarła najbliższa mu osoba. Kondolencje spływają od jego znajomych polityków za pomocą mediów społecznościowych....

Nie żyje gwiazdor „Harry’ego Pottera”!

Nie żyje Brytyjski aktor znany między innymi z takich filmów jak "Harry Potter i Książę Półkrwi". Artysta miał 54 lata.

Słynna „Królowa życia” wręczyła łapówkę prokuratorowi?!

Słynna "Królowa życia" wręczyła łapówkę prokuratorowi z Mazowsza. Kobieta miała dać mu milion złotych. W sprawę zamieszanych jest kilka osób.

Kaczyński podaje się do dymisji?! Prezes PiS odchodzi!

Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy...

Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!

Jarosław Kaczyński nie tego się spodziewał. Jako pierwszy złożył podpis pod projektem ustawy. Niestety nie dostał poparcia w rządzie.

Atak na Agatę Dudę. Prawda wyszła na jaw!

Pierwsza dama bywa ofiarą internautów. Ataki na Agatę Dudę są tak samo częste jak na jej męża. Jednak tym razem prawda okazała...
kuri
Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy czas, aby pożegnać się z polityką na dobre?! Notowania spadają, Kaczyński ucieka Wiele osób spekulowało, że Jarosław Kaczyński zapowiedział swoje odejście z polityki, ponieważ widzi jak notowania...