sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Polska Przypadki koronawirusa w Polsce wyniosły 5341, liczba zgonów do 164: ministerstwo zdrowia

Przypadki koronawirusa w Polsce wyniosły 5341, liczba zgonów do 164: ministerstwo zdrowia

W sumie w czwartek rano 5341 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w Polsce, a 136 osób zmarło z powodu koronawirusa.

oronawirus
Szpital leczący pacjentów z koronawirusem w północno-zachodnim mieście Szczecinie.

Liczba nowych przypadków wirusów wzrosła o 152 w stosunku do poprzedniego dnia, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o siedem, według organów zdrowia publicznego.

Ostatnie zgony w wyniku wybuchu koronawirusa w Polsce obejmują 57-letniego mężczyznę w południowej miejscowości Kędzierzyn-Koźle i 59-letnią kobietę we wschodnim mieście Tomaszów Lubelski, podał w tweecie polski minister zdrowia.

We wtorek polskie ministerstwo zdrowia zgłosiło rekordową liczbę 22 zgonów w ciągu dnia i 435 nowych zakażeń koronawirusem w całym kraju, w porównaniu do 13 zgonów i 311 nowych przypadków dzień wcześniej.

Ministerstwo zdrowia ogłosiło w środę, że 2425 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywało w szpitalach w całym kraju, a kolejne 153 390 poddano kwarantannie, a 33 273 pod nadzorem epidemiologicznym.

Tymczasem 222 pacjentów wyzdrowiało z COVID-19 w szpitalach w całym kraju, poinformowało także ministerstwo zdrowia.

Polska ogłosiła „stan epidemii” i tymczasowo zamknęła swoje granice dla nierezydentów w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby.

Międzynarodowe loty regularne i pasażerskie połączenia kolejowe zostały zawieszone 15 marca. Rząd zaczął wówczas czarterować specjalne loty, aby pomóc Polakom za granicą w powrocie do domu.

W kolejnym posunięciu mającym na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19, rząd ograniczył działalność centrów handlowych i zamknął wszystkie puby, kluby i miejsca rozrywki.

Publiczne zgromadzenia więcej niż dwie osóby zostały zakazane.

Przedstawiciele służby zdrowia i rządu wezwali Polaków do pozostania w domu i praktykowania dystansu społecznego.

Początkowe dwutygodniowe zamknięcie szkół w kraju zostało przedłużone do Wielkanocy.

Rząd ogłosił we wtorek surowe nowe ograniczenia w codziennym życiu, zakazując dzieciom poniżej 18 roku życia opuszczenia domu bez nadzoru osoby dorosłej, zamykania parków i plaż oraz nakazując zamknięcie większości hoteli.

Urzędnicy namawiali Polaków do spędzenia najbliższych świąt wielkanocnych w domu i zlikwidowania wszelkich planów podróży w związku z epidemią COVID-19.

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...