środa, 20 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Polska Przypadki koronawirusa w Polsce wyniosły 5341, liczba zgonów do 164: ministerstwo zdrowia

Przypadki koronawirusa w Polsce wyniosły 5341, liczba zgonów do 164: ministerstwo zdrowia

W sumie w czwartek rano 5341 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w Polsce, a 136 osób zmarło z powodu koronawirusa.

oronawirus
Szpital leczący pacjentów z koronawirusem w północno-zachodnim mieście Szczecinie.

Liczba nowych przypadków wirusów wzrosła o 152 w stosunku do poprzedniego dnia, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o siedem, według organów zdrowia publicznego.

Ostatnie zgony w wyniku wybuchu koronawirusa w Polsce obejmują 57-letniego mężczyznę w południowej miejscowości Kędzierzyn-Koźle i 59-letnią kobietę we wschodnim mieście Tomaszów Lubelski, podał w tweecie polski minister zdrowia.

We wtorek polskie ministerstwo zdrowia zgłosiło rekordową liczbę 22 zgonów w ciągu dnia i 435 nowych zakażeń koronawirusem w całym kraju, w porównaniu do 13 zgonów i 311 nowych przypadków dzień wcześniej.

Ministerstwo zdrowia ogłosiło w środę, że 2425 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywało w szpitalach w całym kraju, a kolejne 153 390 poddano kwarantannie, a 33 273 pod nadzorem epidemiologicznym.

Tymczasem 222 pacjentów wyzdrowiało z COVID-19 w szpitalach w całym kraju, poinformowało także ministerstwo zdrowia.

Polska ogłosiła „stan epidemii” i tymczasowo zamknęła swoje granice dla nierezydentów w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby.

Międzynarodowe loty regularne i pasażerskie połączenia kolejowe zostały zawieszone 15 marca. Rząd zaczął wówczas czarterować specjalne loty, aby pomóc Polakom za granicą w powrocie do domu.

W kolejnym posunięciu mającym na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19, rząd ograniczył działalność centrów handlowych i zamknął wszystkie puby, kluby i miejsca rozrywki.

Publiczne zgromadzenia więcej niż dwie osóby zostały zakazane.

Przedstawiciele służby zdrowia i rządu wezwali Polaków do pozostania w domu i praktykowania dystansu społecznego.

Początkowe dwutygodniowe zamknięcie szkół w kraju zostało przedłużone do Wielkanocy.

Rząd ogłosił we wtorek surowe nowe ograniczenia w codziennym życiu, zakazując dzieciom poniżej 18 roku życia opuszczenia domu bez nadzoru osoby dorosłej, zamykania parków i plaż oraz nakazując zamknięcie większości hoteli.

Urzędnicy namawiali Polaków do spędzenia najbliższych świąt wielkanocnych w domu i zlikwidowania wszelkich planów podróży w związku z epidemią COVID-19.

Jacek Sasin trafił do szpitala! Jest gorzej niż przypuszczał

Wicepremier Jacek Sasin jest rekordzistą. Nie tylko jeśli chodzi o pieniądze, które wydał na wybory, które się nie odbyły, ale także w...

Policjanci mają dosyć Kaczyńskiego! Tajemnice ochrony prezesa PiS

Jarosław Kaczyński jest jedną z najlepiej chronionych osób w Polsce. Nawet prezydent czy premier nie mają takiej obstawy. Pod jego domem na...

Tragiczny finał kuligu! 15-latka walczy o życie

W Adamowie, pod Elblągiem doszło do tragicznych wydarzeń. Niewinna zabawa na śniegu skończyła się makabrycznie. Nieodpowiedzialny dorosły nie zadbał o bezpieczeństwo dzieci...

Nie żyje syn supermodelki i milionera! Znamy przyczynę śmierci

Zmarł syn znanej supermodelki Stephanie Seymour i milionera Petera Branta. Miał zaledwie 24 lata, był młodym chłopakiem z marzeniami i planami na...

Małgorzata Gersdorf ma koronawirusa. Leczy się w kontrowersyjny sposób

Była pierwsza prezes Sądu Najwyższego od tygodnia choruje na COVID-19. Leczy się w kontrowersyjny sposób, który nie każdy pochwala. Lek został dla...

Tragedia! Nie żyje legenda polskiej estrady

Nie żyje legendarna piosenkarka polskiej estrady. Jest to ogromna strata dla jej fanów oraz miłośników muzyki. O jej śmierci poinformował prezydent Bielska-Białej....