poniedziałek, 14 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Polska Przypadki koronawirusa w Polsce wyniosły 5341, liczba zgonów do 164: ministerstwo zdrowia

Przypadki koronawirusa w Polsce wyniosły 5341, liczba zgonów do 164: ministerstwo zdrowia

W sumie w czwartek rano 5341 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w Polsce, a 136 osób zmarło z powodu koronawirusa.

oronawirus
Szpital leczący pacjentów z koronawirusem w północno-zachodnim mieście Szczecinie.

Liczba nowych przypadków wirusów wzrosła o 152 w stosunku do poprzedniego dnia, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o siedem, według organów zdrowia publicznego.

Ostatnie zgony w wyniku wybuchu koronawirusa w Polsce obejmują 57-letniego mężczyznę w południowej miejscowości Kędzierzyn-Koźle i 59-letnią kobietę we wschodnim mieście Tomaszów Lubelski, podał w tweecie polski minister zdrowia.

We wtorek polskie ministerstwo zdrowia zgłosiło rekordową liczbę 22 zgonów w ciągu dnia i 435 nowych zakażeń koronawirusem w całym kraju, w porównaniu do 13 zgonów i 311 nowych przypadków dzień wcześniej.

Ministerstwo zdrowia ogłosiło w środę, że 2425 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywało w szpitalach w całym kraju, a kolejne 153 390 poddano kwarantannie, a 33 273 pod nadzorem epidemiologicznym.

Tymczasem 222 pacjentów wyzdrowiało z COVID-19 w szpitalach w całym kraju, poinformowało także ministerstwo zdrowia.

Polska ogłosiła „stan epidemii” i tymczasowo zamknęła swoje granice dla nierezydentów w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby.

Międzynarodowe loty regularne i pasażerskie połączenia kolejowe zostały zawieszone 15 marca. Rząd zaczął wówczas czarterować specjalne loty, aby pomóc Polakom za granicą w powrocie do domu.

W kolejnym posunięciu mającym na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19, rząd ograniczył działalność centrów handlowych i zamknął wszystkie puby, kluby i miejsca rozrywki.

Publiczne zgromadzenia więcej niż dwie osóby zostały zakazane.

Przedstawiciele służby zdrowia i rządu wezwali Polaków do pozostania w domu i praktykowania dystansu społecznego.

Początkowe dwutygodniowe zamknięcie szkół w kraju zostało przedłużone do Wielkanocy.

Rząd ogłosił we wtorek surowe nowe ograniczenia w codziennym życiu, zakazując dzieciom poniżej 18 roku życia opuszczenia domu bez nadzoru osoby dorosłej, zamykania parków i plaż oraz nakazując zamknięcie większości hoteli.

Urzędnicy namawiali Polaków do spędzenia najbliższych świąt wielkanocnych w domu i zlikwidowania wszelkich planów podróży w związku z epidemią COVID-19.

Znaleziono ciało dziecka w torbie na dnie morza! Trwają dalsze poszukiwania

27 kwietnia ojciec porwał dwie córki. Dopiero dzisiaj u wybrzeża Teneryfy zostało odnalezione ciało jednej z sióstr. Znaleziono...

Duży spadek aborcji! Lekarze masowo odmawiają

Aborcja to temat, który dzieli społeczeństwo na pół. Jedni uważają, że jest jest to wolność i wybór kobiety, zaś drudzy, że jest...

Gdzie jechać na wakacje 2021? Lista bezpiecznych państw

Lista krajów gdzie można latać z Polski bez kwarantanny po przylocie: AlbaniaBułgariaChorwacjaCzarnogóraDominikanaEgiptHiszpania i Wyspy KanaryjskieKeniaKostarykaKubaLuksemburgMacedoniaMaderaMalediwyMaltaMeksykSzwecjaTurcjaWyspy Zielonego PrzylądkaTanzania i ZanzibarZjednoczone Emiraty Arabskie

Przeraźliwa przepowiednia Jackowskiego! ,,To się stanie”

Krzysztof Jackowski jest jednym z najpopularnieszych jasnowidzów w Polsce. Niejednokrotnie jego wizje się spełniły, ale ta, którą przepowiedział na lato 2021 przeraża!

Niedzielski ostrzega! Może zrobić się niebezpiecznie

Tak się wszystko zaczęło... Koronawirus obecny jest w Polsce od marca 2020 roku. Od czasu pandemii dużo się zmieniło,...

Lech Wałęsa okradziony! Dawno nie było mu tak przykro

Lech Wałęsa od kilku lat jest właścicielem restauracji w Gdańsku. To co zdarzyło się pod koniec maja sprawiło mu wiele przykrości i...
oronawirus
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...