poniedziałek, 29 listopada, 2021
Godzinnik.pl Polska Przerażające słowa Mateusza Morawieckiego: "Czas wielkiego sprawdzianu"

Przerażające słowa Mateusza Morawieckiego: „Czas wielkiego sprawdzianu”

Premier Polski wystąpił w jednym z popularnych podcastów, w którym wypowiedział się na temat konfliktu polsko-białoruskiego. Według Mateusza Morawieckiego, Polskę czeka bardzo ważny sprawdzian.

Atak migrantów na granicę polską! Dwóch żołnierzy rannych

Słowa Mateusza Morawieckiego

Podczas podcastu, Mateusz Morawicki został zapytany o konflikt na granicy polsko-białoruskiej.

Niestety wiemy, do czego są zdolni dyktatorzy ze wschodu, bo mogliśmy to zaobserwować w Gruzji i na Ukrainie. Teraz przyszedł dla nas czas wielkiego sprawdzianu, dlatego tak ważna jest nasza stanowcza i twarda odpowiedź – odpowiedział premier.

Niebezpieczeństwo nadciąga! Są już pierwsze ostrzeżenia

Przyczyny konfliktu

Mateusz Morawiecki wskazał również możliwe przyczyny, obecnego kryzysu na granicy.

Mamy do czynienia z imperializmem w czystej postaci. Decyzje zostały podjęte na Kremlu, a podstawowym celem jest dalsze osłabianie i rozbijanie UE – wskazał Premier.

Premier Polski przyrównał także, zachowanie Aleksandra Łukaszenki, do działań ganagów. Wymienił także, że dla dyktatora Białorusi, nie liczy się ludzkie życie.

 Jemu kompletnie nie zależy na ludziach koczujących przy granicy, jemu zależy wyłącznie na eskalacji kryzysu – powiedział.

Zbigniew Ziobro dochodzi z polityki? Jego pozycja jest poważnie zagrożona
NEWSLETTER

Jeśli to przegapisz możesz mieć problemy! Kara 5 tysięcy złotych

Pozwolenie czasowe to dokument wydawany przez urzędy, zezwala on na poruszanie się pojazdem do czasu odebrania dowodu rejestracyjnego. Niewiele osób jednak zdaje...

Zmarła znana Polka! Była założycielką fundacji

Jak poinformowały media oraz rodzina, zmarła Katarzyna Łukasiewicz, założycielka fundacji Oswoić Los. Kobieta odeszła nad ranem w wieku 50 lat.

Nie żyje dwóch nastolatków! Dramat w Warszawie

W czwartek wieczorem w Warszawie dwójka młodych ludzi została potrącona przez pociąg. Niestety obydwoje ponieśli śmierć na miejscu, mimo szybkiej interwencji służb...

Migranci przedostali się! Ogromna dewastacja

Migranci sforsowali ogrodzenie ośrodka w Wędrzynie, wdzierając się do budynków i rzucając krzesłami. Mieli oni na celu usunięcie kamer, żeby zataić ślady....

Dramat Janowskich! Sprawa trafiła na policję

Rodzina Janowskich udzieliła wywiadu, w którym wyznali, że w ich życiu pojawiła się stalkerka, która nękała ich 12 lat. Pomimo przeprowadzki —...

Zbigniew Ziobro dochodzi z polityki? Jego pozycja jest poważnie zagrożona

W ostatnim czasie mają dokonywać się zmiany w sądownictwie. Jednak plany Ziobry mogą być zatrzymanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Dramat Piotra Żyły! Tego nikt się nie spodziewał

Znany sportowiec po rozwodzie związał się z Marceliną Ziętek. Tworzyli oni idealny związek, jednak od pewnego czasu media donoszą, że para przechodzi...

Tragiczna śmierć skoczka narciarskiego! Był mistrzem Polski

Były skoczek narciarski oraz reprezentant Polski zmarł w wieku 75 lat. To wielka tragedia i strata dla świata sportowego.

Maryla Rodowicz w złym stanie! To już koniec?

W ostatnim czasie stan zdrowia 75-letniej artystki znacznie się pogorszył. Czy znana wszystkim piosenkarka zrezygnuje z dalszego koncertowania?