Nie żyje znany dziennikarz. „Wstrząsające. Miał zaledwie 51 lat. Do zobaczenia, Przemku”

984

Odszedł Przemek Marzec. Znaliśmy się od wielu lat, zajmowaliśmy się Wschodem, pracowaliśmy razem w czasie Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie – napisał we wtorek na Twitterze sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch, żegnając zmarłego dziennikarza.

Śmierć Franciszka Pieczki. Wzruszające słowa podczas pogrzebu

Przemek Marzec nie żyje

„Wstrząsające. Miał zaledwie 51 lat. Do zobaczenia, Przemku” – napisał Kumoch. Przemysław Marzec urodził się 31 października 1970 r. w Mysłowicach. Studiował w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego. Pracę w radiu rozpoczął w 1993 r. Był dziennikarzem w oddziale RMF w Katowicach, a później w Warszawie.

Od 1998 r. był korespondentem, relacjonował m.in. wojnę w byłej Jugosławii (1998–99). Przebywał także w Pakistanie i Afganistanie, skąd przekazywać informacje o wojnie z terroryzmem.Ważne zmiany w PiS. Ryszard Terlecki zdradził, kto odejdzie

Wiosną 2003 r. razem z Janem Mikrutą byli jedynymi polskimi dziennikarzami relacjonującymi wojnę w Iraku bezpośrednio z Bagdadu. Marzec relacjonował także przebieg pomarańczowej rewolucji w Ukrainie, wojnę gruzińsko-rosyjską w 2008 r., pogrzeb Jasera Arafata na Zachodnim Brzegu i Jana Pawła II w Rzymie.

W latach 2007–2020 był stałym korespondentem RMF FM z Moskwy. Pracę w tym radiu zakończył 1 stycznia 2021 r. Przemysław Marzec zmarł we wtorek w wieku 51 lat.

Nie żyje 19 osób. Wszystko przez spożycie podrabianego alkoholu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here