środa, 7 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Profesor stracił pracę! Wszystko przez nagranie, które wyszło na jaw

Profesor stracił pracę! Wszystko przez nagranie, które wyszło na jaw

Profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego stracił pracę, o czym poinformowały władze uczelni. Wszystko przez nagranie, które wyszło na jaw.

Zaniżanie zdawalności egzaminów

Sprawa wyszła na jaw na początku marca, najpierw na Collegium Medicum w Bydgoszczy, będącym częścią Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbył się wykład z anatomii, który wizytował profesor Janusz Moryś z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Po zajęciach profesorowie zapomnieli, że rozmawiają na czacie grupowym i nie wyłączyli mikrofonów. Ich rozmowę nagrali studenci.

Na nagraniu wykładowcy dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat zdawalności egzaminów oraz kolokwiów online. Zgodnie stwierdzili, że taka forma zbyt dużo ułatwia i zbyt wielu studentów je zdaje. Opowiadali sobie również, które według nich metody zaniżania zdawalności są najskuteczniejsze.

Kaczyński podaje się do dymisji?! Prezes PiS odchodzi!

„Fundusz Morysia”

Profesor Moryś również podzielił się swoimi sposobami na studentów. „Ja idę online, już mam 71 osób niedopuszczonych. Nie mają szans. Ale ja ich koszę praktycznie. Sposobem online. Krótki czas, 45 sekund” – mówił na nagraniu. Śmiał się również, że przychody uczelni z opłat za egzaminy poprawkowe nazywane są „funduszem Morysia”.

Sprawą zajął się specjalny zespół powołany przez władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a wobec profesora Morysia wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przekazano, że prof. Janusz Moryś został odwołany z funkcji kierownika Katedry Anatomii i Neurobiologii i z funkcji kierownika Zakładu Anatomii.

Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!
ŹródłoPAP/Onet

Schetyna pogrążony w żałobie! Zmarła najbliższa mu osoba

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej jest pogrążony w żałobie. Zmarła najbliższa mu osoba. Kondolencje spływają od jego znajomych polityków za pomocą mediów społecznościowych....

Nie żyje gwiazdor „Harry’ego Pottera”!

Nie żyje Brytyjski aktor znany między innymi z takich filmów jak "Harry Potter i Książę Półkrwi". Artysta miał 54 lata.

Słynna „Królowa życia” wręczyła łapówkę prokuratorowi?!

Słynna "Królowa życia" wręczyła łapówkę prokuratorowi z Mazowsza. Kobieta miała dać mu milion złotych. W sprawę zamieszanych jest kilka osób.

Kaczyński podaje się do dymisji?! Prezes PiS odchodzi!

Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy...

Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!

Jarosław Kaczyński nie tego się spodziewał. Jako pierwszy złożył podpis pod projektem ustawy. Niestety nie dostał poparcia w rządzie.

Atak na Agatę Dudę. Prawda wyszła na jaw!

Pierwsza dama bywa ofiarą internautów. Ataki na Agatę Dudę są tak samo częste jak na jej męża. Jednak tym razem prawda okazała...
profesor
Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy czas, aby pożegnać się z polityką na dobre?! Notowania spadają, Kaczyński ucieka Wiele osób spekulowało, że Jarosław Kaczyński zapowiedział swoje odejście z polityki, ponieważ widzi jak notowania...