niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Polska Proboszcz mimo pandemii rusza z kolędą. Tym razem z dwoma kopertami!

Proboszcz mimo pandemii rusza z kolędą. Tym razem z dwoma kopertami!

Proboszcz z Witoszowa Dolnego przygotowuje się do tradycyjnej kolędy w domach parafian. Do wiernych wysłał już list z dwiema kopertami na pieniądze.Ksiądz Jarosław Lipniak postanawia rozpocząć wizyty duszpasterskie 28 listopada, nie zważając na pandemię.

Proboszcz poinformował swoich parafian o kolędzie w specjalnym liście, w którym zawarł dwie koperty na datki. Jedna z nich ma być przeznaczona na „ofiarę kolędową”, a druga na „prace budowlane”.

Co z pandemią?Władze kościoła nie zajęły oficjalnego stanowiska w sprawie kolęd w tym i przyszłym roku. Zwykle wizyty duszpasterskie przypadają na okres po świętach Bożego Narodzenia i trwają aż do marca.

Nie można jednak ignorować obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, które Kościół musi również uwzględniać. Niektóre diecezje zrezygnowały z kolędowania, jednak Episkopat nie podjął odgórnego zakazu organizowania takowych wizyt.

Źródłowp.pl

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...