środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Polska Prezydent podpisał nowelizację ustawy. Od czerwca czeka nas dużo zmian!

Prezydent podpisał nowelizację ustawy. Od czerwca czeka nas dużo zmian!

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa o ruchu drogowym. Piesi oraz kierowcy powinni przygotować się na zmiany, które wejdą w życie już 1 czerwca 2021 roku.

Nowe prawa dla pieszych

Według informacji podanych przez Polską Agencję Prasową, Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa o ruchu drogowym. Nowe przepisy mogą zrewolucjonizować dotychczasowe zasady.

Zgodnie z obecnie panującymi przepisami kierujący pojazdem ma obowiązek zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość przed przejściem dla pieszych. Do tej pory osoby przechodzące miały pierwszeństwo tylko, gdy fizycznie pojawiły się na pasach. Po nowelizacji będzie miał bezwzględne pierwszeństwo przed wszystkimi pojazdami w tym także tramwajami.

Małe dzieci żyły z martwą matką. Tragedia w Międzyborzu

Nowe obowiązki

Zgodnie z nową ustawą piesi będą mieli zakaz korzystania z urządzeń elektrycznych na przejściach dla pieszych, które ograniczają możliwości obserwacji sytuacji na jezdni. Kolejną zmianą będzie ujednolicenie prędkości w obszarze zabudowanym. Obecnie w godzinach 23-5 dopuszczalna prędkość wynosiła 60 km/h. Po zmianach przez całą dobę będziemy musieli jeździć 50 km/h.

Uregulowana również zostanie odległość między pojazdami na drogach szybkiego ruchu. Na drodze ekspresowej lub autostradzie odległość między samochodami powinna wynosić połowę prędkości z jaką porusza się samochód. Przykładowo, jeśli jedziemy 120 km/h to odległość do samochodu jadącego przed nami powinna wynosić 60 m.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach''
ŹródłoWP/PAP

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
nowelizację
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...