środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Polska Prezes PiS i jego wizja Europy! Powinien pomyśleć o stworzeniu własnej Europy...

Prezes PiS i jego wizja Europy! Powinien pomyśleć o stworzeniu własnej Europy Kaczyńskiego?


Jarosław Kaczyński coraz mnie kryje swoją niechęć do Unii Europejskiej. Coraz częściej krytykuje jej działania oraz kroki, które podejmuje. Jaka jest jego wizja Europy?Wicepremier Jarosław Kaczyński wprost nie krytykuje Unii Europejskiej, ale daje w swoich wypowiedziach oraz wywiadach do zrozumienia, że Polska nie powinna należeć do UE. Czasami można odnieść wrażenie, że Kaczyński zatraca się w swojej ogólnej nienawiści do wszystkich i wszystkiego.

Unia Europejska daje Polsce ogromną stabilność finansową oraz pozwala na rozwinięcie tych projektów, na które normalnie w budżecie nie znalazłoby się miejsce. Wicepremier zdaje się nie zauważać tych korzyści i wydaje mu się, że pieniądze powinny do nas płynąć, ale nie musimy przestrzegać norm, które obowiązują w UE.

Tragedia na Dolnym Śląsku! Znaleziono szczątki dziecka w walizce


Polska oddaje swoją suwerenność?

„Gdyby ktoś działał w ten sposób, że mielibyśmy przeświadczenie, że tak naprawdę będzie tak, jak to sobie wymyślili ci, którzy chcieliby pozbawić nas suwerenności w sferze zastrzeżonej do kompetencji krajowej, to będziemy sięgać po broń, którą mamy. Nikt nie ma złudzeń, że my się czemukolwiek podporządkujemy. I ze względów zasadniczych, bo nie jest zadaniem naszej formacji oddawanie suwerenności, i ze względu na rozgrywki w ramach UE. W żadnym wypadku nie będziemy ustępować. Jeśli ktoś liczy, że my pod groźbą odebrania środków zmienimy naszą politykę, to się myli” – mówił Kaczyński w wywiadzie dla „Rz”

Kaczyński pytany o to, czy było gotowy na weto w sprawie budżetu unijnego odpowiada, że tak. Stwierdził, że jest pewien, że Viktor Orban poparłby jego oraz Morawieckiego w tej decyzji, nawet gdyby uznał warunki za korzystne.

Prezes PiS powiedział również, że on i jego partia dążą do tego aby koncepcja integracji UE nie została zrealizowana. Uważa on, że integracja doprowadziłaby do braku swobody w państwach. Zapewne UE miałaby wtedy większy wpływ na suwerenność i niezawisłość sądów co byłoby dla Kaczyńskiego bardzo nie na rękę. Prezes PiS ma swoją wizję jak powinna wyglądać Europa i wizja ta jest daleka od tego jaki obecnie kształt ma UE.

Plan Kaczyńskiego to stworzenie Europy pod swoje potrzeby, jednak państwa członkowskie nie pozwolą zepsuć systemów wypracowanych przez lata i powtórkę z tego co obecnie dzieje się w Polsce.

Siostrzeniec Morawieckiego ostro go krytykuje! "Nie mamy kontaktu"

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
Kaczyński
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...