wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Pożar archiwum w Krakowie. W 2018 roku były pierwsze ostrzeżenia!

Pożar archiwum w Krakowie. W 2018 roku były pierwsze ostrzeżenia!

Pożar w krakowskim archiwum był ogromnym ciosem, ponieważ przechowywano tam wiele cennych dokumentów. Okazuje się, że wszystkiemu można było zapobiec, jednak urzędnicy nic w tej sprawie nie zrobili.

Co znajdowało się w archiwum

W dwóch halach znajdowało się około 20 tysięcy metrów bieżących dokumentów. Z elektronicznego wykazu teczek wiadomo, że w archiwum przechowywano dokumenty wszystkich komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Krakowa. Z informacji jakie udało się zdobyć portalowi Onet.pl wiadomo, że większość dokumentów powstała po 1990 roku., a najnowsze były stworzone w 2018 r.

Część dokumentów, które zostały uratowane przez strażaków już trafiła do siedziby Archiwum Państwowego w Katowicach. Zostały tam umieszczone w spożywczych zamrażarkach o dużej pojemności. Ma to być pierwszy z etapów ich ratowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Grzechy urzędników

Spalone hale grożą zawaleniem, dlatego nie można do nich wejść, aby uratować ważne dokumenty dotyczące krakowskich nieruchomości. Okazuje się jednak, że tragedii można było uniknąć, a lista urzędniczych grzechów jest coraz dłuższa. Jeden ze strażaków, który chciałby pozostać anonimowy uważa, że system przeciwpożarowy nie był dostosowany do wyposażenia budynku.

Kolejnym problemem była zbyt duża ilość dokumentów w jednym miejscu. Dodatkowo pojawił się tam napęd elektryczny, którego nie było w projekcie. Jednak największym problemem był brak hydrantów. W 2016 roku okazało się, że hydranty znajdujące się w okolicy mają mniejszą wydajność wody niż byłaby potrzebna w czasie pożaru. Urzędnicy jednak zignorowali również tę sprawę.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon
ŹródłoOnet/media

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
pożar
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...