wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Potężny samolot dostarczy 400 ton sprzętu antywirusowego

Potężny samolot dostarczy 400 ton sprzętu antywirusowego

Największy na świecie samolot towarowy przywiezie do Polski w przyszłym tygodniu 400 ton sprzętu ochronnego do koronawirusa, podała agencja PAP.

400 ton sprzętu
W kwietniu 2018 r. Na lotnisku Hostomel pod Kijowem na Ukrainie pojawi się samolot towarowy Antonow An-225 Mriya.
Zdjęcie: PAP / Abaca / Vladimir Shtanko / Anadolu Agency

Jak poinformowała agencja informacyjna PAP, mamutowy samolot Antonow An-225 Mrija przyniesie do 7 milionów masek na twarz, kilkaset tysięcy fartuchów medycznych i kilkaset tysięcy hełmów ochronnych zakupionych przez polskie firmy państwowe KGHM i Lotos.

Cytował prezes KGHM Marcin Chludziński, mówiąc, że jego firma przeznaczyła 15 mln USD na zakup środków medycznych potrzebnych do walki z koronawirusem w Polsce.

Sześciosilnikowy samolot o długości 84 metrów ma wylądować w Warszawie 14 kwietnia.

Tymczasem we wtorek do Warszawy na pokładzie samolotu towarowego Antonow An-124 przybyło ponad 50 ton sprzętu ochrony osobistej, w tym 6 milionów masek i 70 000 kombinezonów, podali urzędnicy.

Michał Dworczyk, szef polskiego gabinetu premiera, powiedział pod koniec ubiegłego miesiąca, że Polska uruchomi „most powietrzny” z Chinami, aby latać w wyposażeniu ochronnym dla personelu medycznego pracującego w celu przeciwdziałania wybuchowi koronawirusa.

Tajemnicze zaginięcie biskupa! Nikt nie wie gdzie przebywa

Jakiś czas temu biskup został wysłany na przymusową emeryturę, jednak mężczyzna zniknął bez śladu. Nikogo nie poinformował gdzie będzie przebywał, ani nie...

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.
400 ton sprzetu
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...