poniedziałek, 13 lipca, 2020
- Reklama -

Potężny samolot dostarczy 400 ton sprzętu antywirusowego

Największy na świecie samolot towarowy przywiezie do Polski w przyszłym tygodniu 400 ton sprzętu ochronnego do koronawirusa, podała agencja PAP.

400 ton sprzętu
W kwietniu 2018 r. Na lotnisku Hostomel pod Kijowem na Ukrainie pojawi się samolot towarowy Antonow An-225 Mriya.
Zdjęcie: PAP / Abaca / Vladimir Shtanko / Anadolu Agency

Jak poinformowała agencja informacyjna PAP, mamutowy samolot Antonow An-225 Mrija przyniesie do 7 milionów masek na twarz, kilkaset tysięcy fartuchów medycznych i kilkaset tysięcy hełmów ochronnych zakupionych przez polskie firmy państwowe KGHM i Lotos.

Cytował prezes KGHM Marcin Chludziński, mówiąc, że jego firma przeznaczyła 15 mln USD na zakup środków medycznych potrzebnych do walki z koronawirusem w Polsce.

Sześciosilnikowy samolot o długości 84 metrów ma wylądować w Warszawie 14 kwietnia.

Tymczasem we wtorek do Warszawy na pokładzie samolotu towarowego Antonow An-124 przybyło ponad 50 ton sprzętu ochrony osobistej, w tym 6 milionów masek i 70 000 kombinezonów, podali urzędnicy.

- Reklama -

Michał Dworczyk, szef polskiego gabinetu premiera, powiedział pod koniec ubiegłego miesiąca, że Polska uruchomi „most powietrzny” z Chinami, aby latać w wyposażeniu ochronnym dla personelu medycznego pracującego w celu przeciwdziałania wybuchowi koronawirusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here