poniedziałek, 18 października, 2021
Godzinnik.pl Polska Polska wychodzi z Unii Europejskiej?! ,,Jest na rękę PiS-owi''

Polska wychodzi z Unii Europejskiej?! ,,Jest na rękę PiS-owi”


– Część mówi nie straszcie polexitem, nic takiego nam nie grozi. Grozi. Cameron wyprowadził Wielką Brytanię. Mimo że nie chciał, mimo że namawiał, żeby w referendum zagłosowali za. Ciąg zdarzeń, który uruchomił, doprowadził do wyjścia – powiedział Sławomir Neumann w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Polska wychodzi z Unii Europejskiej

Polska wychodzi z Unii Europejskiej

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń dla polityki Europy. Działania te prawdopodobnie pokażą prawdziwie skutki za kilkanaście lat. Niemniej jednak, już teraz widzimy, jak wielki szok wywołało to dla gospodarki WB. Dodatkowe cła, wizy, bezrobocie, braki w służbie zdrowie, problemy z dostawami itp. David Cameron (były premier WB) rozpoczął ciąg przyczynowo skutkowy, który doprowadził do brexitu.

Tego nikt się nie spodziewał! Ogromne zmiany
Polska wychodzi z Unii Europejskiej

ocdn.eu

Polexit już niedługo?

Polexit jeszcze doniedawna był jedynie mrzonką. Czymś tak nierealnym, że nie przechodziło to przez myśli Polaków. Lecz po ostatnich wydarzeniach m. in. politykę UE dotyczącą praworządności, wstrzymane dopłaty dla kilku województw z powodu polityki przeciwko LGBT, oraz kopalni Turów, nastawienie obecnie panującej władzy zmieniło się. W porannej rozmowie Roberta Mazurka na antenie radia RMF, mogliśmy usłyszeć wypowiedzieć Sławomira Neumanna, który uważa, że PiS straszy wyjściem z UE.

Rafał Trzaskowski przekazał tragiczne wiadomości! Spływają kondolencje z całej Polski

– Od czasów kiedy rządzi PiS wysyłają sygnały, w których w przestrzeń publiczną, mówiące o tym, że kontestują naszą obecność w Unii Europejskiej.

W dalszej rozmowie, Robert Mazurek przyznał, że większość Polaków podczas referendum, opowiedziałoby się za pozostaniem w UE. W odpowiedzi na te słowa, Sławomir Neumann, przywołał personę Davida Camerona, porównując jego sposób działania do polityki PiSu.

Tragiczny wypadek! Nie żyje czworo nastolatków

– W 2015 ludzie mówili „nie straszcie PiSem, PiS nie jest taki zły”. Dzisiaj, część Polaków uważa „nie straszcie polexitem, nic takiego nam nie grozi”Grozi. Cameron wyprowadził Wielką Brytanię. Mimo że nie chciał, mimo że namawiał, żeby w referendum zagłosowali za. Ciąg zdarzeń, który uruchomił, doprowadził do wyjścia – skomentował.

W niedawnym referendum, jedynie 16 procent Polaków opowiedziało się za opuszczeniem członkostwa UE.

Znana, była posłanka trafi do więzienia?! Ujawniono szokujące nagrania
  • Więcej na temat
  • UE

Tego nikt się nie spodziewał! Ogromne zmiany

Od 2022 roku wzrośnie akcyza na papierosy i alkohol, a według wyliczeń Ministerstwa Finansów paczka tradycyjnych papierosów zdrożeje o ok. 30 gr. Jednak branża...

Nie żyje znana aktorka! Wystąpiła w najsłynniejszych produkcjach

Nie żyje popularna aktorka. Zagrała w wielu światowych produkcjach filmowych i serialowych. Kobieta w chwili śmierci miała 95 lat.

Żona znanego polityka nago! Kaczyński będzie zły?

Do sieci trafiły nagie zdjęcia żony ministra. Nie od dziś wiadomo, że kobieta nie boi się zabierać głosu w mediach. Tym razem...

Znana, była posłanka trafi do więzienia?! Ujawniono szokujące nagrania

Była posłanka zostanie pogrążona? Wszystko przez zeznania jednego ze świadków. Kobieta w czasie pandemii wystawiała pracownicom ,,lewe'' zwolnienia, aby uchronić załogę przed...

Rafał Trzaskowski przekazał tragiczne wiadomości! Spływają kondolencje z całej Polski

Prezydent Warszawy w mediach społecznościowych podzielił się tragiczną wiadomością. Zmarł powstaniec warszawski. Miał 96 lat.

Szokująca decyzja PiS-u! Koniec z alkoholem?

Prawo i Sprawiedliwość troszczy się o zdrowie Polaków. W najbliższym czasie pojawią się ogromne zmiany. Czy to już koniec alkoholu?

Prezydent trafił do szpitala! Przebywa na intensywnej terapii

Prezydent trafił do szpitala po spotkaniu z dotychczasowym premierem. Lekarze nie zabierają głosu w sprawie staniu zdrowia prezydenta. Wiadomo jednak, że hospitalizacja...

Tragiczny wypadek autobusu! Nie żyje ponad 30 osób

Tragiczny wypadek z udziałem 50 pasażerów autokaru. Pojazd ześlizgnął się ze skarpy i spadł w przepaść. Nie żyją 32 osoby, reszta poszkodowanych...

Ryszard Terlecki umiera? Polityk trafił do szpitala

Ryszard Terlecki trafił do szpitala. Konieczna była pilna operacja, którą przeprowadził prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Z uwagi na wiek...
Polska wychodzi z Unii Europejskiej

Dołącz do naszego Newslettera!

Najważniejsze wiadomości codziennie na Twojej skrzynce pocztowej!
Nie spamujemy, wyślemy maksymalnie jedną wiadomość dziennie.