poniedziałek, 13 lipca, 2020
- Reklama -

Polska kupi zestawy testowe COVID-19 z Korei Południowej: oficjalne

W miarę rozprzestrzeniania się koronawirusa Polska kupi nowoczesne zestawy testowe COVID-19 z Korei Południowej w ramach działań mających na celu powstrzymanie epidemii, powiedział urzędnik w Warszawie.

Photo:
Zdjęcie: EPA / ORESTIS PANAGIOTOU

Krzysztof Szczerski, starszy doradca prezydenta Polski, powiedział dziennikarzom, że o zakupie rozmawiali prezydenty państw Polski i Korei Południowej podczas rozmowy telefonicznej we wtorek.

„Polska jest zainteresowana zakupem takich testów, a Korea Południowa wyraziła chęć ich sprzedaży” – powiedział Szczerski, cytowany przez agencję informacyjną IAR polskiego nadawcy publicznego.

Dodał, że szczegóły dotyczące tego, kiedy testy wykonane w Korei Południowej przybędą do Polski, w jakich ilościach i ile będą kosztować, jeszcze nie zostały opracowane.

Prezydent Polski Andrzej Duda i Moon Jae-in z Korei Południowej rozmawiali także o innych artykułach medycznych we wtorek, powiedział dziennikarzom Szczerski.

- Reklama -

Prezydent Duda w zeszłym miesiącu przeprowadził rozmowę telefoniczną ze swoim chińskim kolegą Xi Jinpingiem, aby omówić materiały medyczne, jak podają urzędnicy. Po tych rozmowach do Warszawy przybyłi z Chin sprzęty medyczne, takie jak zestawy testowe, maski na twarz i inny sprzęt ochronny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here