wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Polska firma prognozuje szczyt COVID-19

Polska firma prognozuje szczyt COVID-19

Modelowanie od polskiej firmy zajmującej się analizą danych ExMetrix prognozuje, że Polska osiągnie szczyt około 9 000 zakażeń COVID-19 około 20 kwietnia. Liczba ta odpowiada mniej więcej 10 000 przypadków, o których minister zdrowia Łukasz Szumowski uprzedził 10 marca podczas wywiadu z TVN24.

Naukowcy z ExMetrix przewidują, że najgorszy okres nastąpi w nadchodzącym tygodniu od 28 marca do 8 kwietnia, a dzienna liczba osiągnie 400 nowych przypadków. Ale po tym okresie firma informuje, że stopa powinna zacząć zwalniać i do 15 kwietnia liczba nowych wyników pozytywnych powinna znacznie spaść.

Krakowska firma Big Data, która koncentruje się na prognozach ekonomicznych i społecznych, wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do budowy swoich modeli epidemii na podstawie danych generowanych w siedmiu kluczowych obszarach: aktualny postęp pandemii w różnych krajach, czynniki meteorologiczne, system opieki w każdym kraju, ogólny poziom zdrowia w społeczeństwie (np. rozpowszechnienie cukrzycy, otyłości, raka i chorób kardiologicznych), dane demograficzne dotyczące wieku oraz środki kwarantanny zastosowane przez władze, a także poziom zgodności ze społeczeństwem. W szczególności zespół danych przeanalizował szybkość transmisji w krajach takich jak Chiny, Korea Południowa i Japonia, aby opracować swoje modele.

„Nasze modele przewidują łagodniejszą epidemię niż w Europie Zachodniej i Południowej” – mówi Zbigniew Łukoś, CEO ExMetrix.

„Aby tak się stało, potrzebny jest wysiłek społeczny, aby zastosować się do wprowadzonych ograniczeń i ograniczeń, zwłaszcza że modele ExMetrix przewidują, że wkraczamy w kluczową fazę epidemii.”

Tajemnicze zaginięcie biskupa! Nikt nie wie gdzie przebywa

Jakiś czas temu biskup został wysłany na przymusową emeryturę, jednak mężczyzna zniknął bez śladu. Nikogo nie poinformował gdzie będzie przebywał, ani nie...

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...