poniedziałek, 13 lipca, 2020
- Reklama -

Polska firma prognozuje szczyt COVID-19

Modelowanie od polskiej firmy zajmującej się analizą danych ExMetrix prognozuje, że Polska osiągnie szczyt około 9 000 zakażeń COVID-19 około 20 kwietnia. Liczba ta odpowiada mniej więcej 10 000 przypadków, o których minister zdrowia Łukasz Szumowski uprzedził 10 marca podczas wywiadu z TVN24.

Naukowcy z ExMetrix przewidują, że najgorszy okres nastąpi w nadchodzącym tygodniu od 28 marca do 8 kwietnia, a dzienna liczba osiągnie 400 nowych przypadków. Ale po tym okresie firma informuje, że stopa powinna zacząć zwalniać i do 15 kwietnia liczba nowych wyników pozytywnych powinna znacznie spaść.

Krakowska firma Big Data, która koncentruje się na prognozach ekonomicznych i społecznych, wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do budowy swoich modeli epidemii na podstawie danych generowanych w siedmiu kluczowych obszarach: aktualny postęp pandemii w różnych krajach, czynniki meteorologiczne, system opieki w każdym kraju, ogólny poziom zdrowia w społeczeństwie (np. rozpowszechnienie cukrzycy, otyłości, raka i chorób kardiologicznych), dane demograficzne dotyczące wieku oraz środki kwarantanny zastosowane przez władze, a także poziom zgodności ze społeczeństwem. W szczególności zespół danych przeanalizował szybkość transmisji w krajach takich jak Chiny, Korea Południowa i Japonia, aby opracować swoje modele.

„Nasze modele przewidują łagodniejszą epidemię niż w Europie Zachodniej i Południowej” – mówi Zbigniew Łukoś, CEO ExMetrix.

„Aby tak się stało, potrzebny jest wysiłek społeczny, aby zastosować się do wprowadzonych ograniczeń i ograniczeń, zwłaszcza że modele ExMetrix przewidują, że wkraczamy w kluczową fazę epidemii.”

- Reklama -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here