poniedziałek, 13 lipca, 2020
- Reklama -

Policjant zabił czarnoskórego mężczyznę

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 maja 2020 roku, w amerykańskim mieście mieście Minneapolis. Czarnoskóry mężczyzna nazywający się George Floyd próbował zapłacić fałszywym czekiem w sklepie spożywczym. Nie spodziewał się, że będą to jego ostatnie zakupy w życiu.

Gwałtowna reakcja policji

Zostały wezwane służby mundurowe, które ochoczo wkroczyły do akcji. Funkcjonariusze zrobili jednak coś więcej, niż jedynie próbowali aresztować Floyda. Jeden z policjantów chwycił go bowiem za głowę, rzucił o ziemię i zaczął przygniatać kolanem. Mężczyna próbował się bronić, wołać o pomoc, błagał, by go puszczono, gdyż nie może oddychać. Na próżno jednak. Po kilku minutach stracił zdolność mowy, poruszania się i oddech. 

W ocenie policji zatrzymany był agresywny, stawiał opór. Czarnoskóry mężczyzna zmarł dopiero po przewiezieniu do szpitala. Opinia publiczna uważa jednak inaczej, doszło nawet do protestów, podczas których maszerujący ludzie trzymali transparenty z napisami głoszącymi między innymi, iż „Policjant zabił czarnoskórego mężczyznę„, sugerując, że mord miał podłoże nienawiści rasowej.

https://twitter.com/DonteStallworth?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1265336370597429249&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sport.pl%2Finne%2F7%2C64998%2C25978186%2Cczarnoskory-mezczyzna-uduszony-przez-policjanta-w-usa-mocny.html
- Reklama -