poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Policjanci szarpali lekarza i dawali mu rozkazy, więc zostali zamknięci w izolatce

Policjanci szarpali lekarza i dawali mu rozkazy, więc zostali zamknięci w izolatce


Nieprofesjonalna interwencja policjantów z Mysłowic miała miejsce 21 listopada, w szpitalu w Katowicach. Powodem przyjazdu policji do szpitala stał się kierowca, który stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonową barierkę. Przed przyjazdem do placówki medycznej stwierdził, że miał kontakt z osobą zakażoną COVID-19. Dlatego też 34-latek trafił po przyjeździe do izolatki.

Karetce towarzyszyła policja, której późniejsza interwencja była daleka od profesjonalizmu.

Niestosowne zachowanie policji

Mundurowi przyszli na izbę przyjęć i poprosili o kontakt z lekarzem dyżurnym. Zażądali, by ten pobrał i zbadał krew 34-latka pod kątem alkoholu. Lekarz odmówił, tłumacząc, że najpierw musi przebadać pacjenta.

Po tych słowach, policjanci weszli do izolatki i osobiście zażądali pobrania krwi. Istnieje jednak wersja, która mówi, że to lekarz wszczął awanturę.

Nasi ludzie uprzedzili go, że popełnia wykroczenie, utrudnia czynności i zostanie przewieziony do komisariatu w celu zweryfikowania tożsamości. – mówi starszy sierżant Damian Sokołowski w rozmowie z „Wyborczą”

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony


Pracownicy szpitala mówią jednak, że to mundurowi nie podali swoich danych ani legitymacji. Policja z Mysłowic szarpała lekarza i próbowała go obezwładnić, a potem wyprowadzić do radiowozu. 

Dyżur wtedy pełnił młody lekarz, który nie był agresywny, tylko zszokowany tą akcją. Policjanci podczas szamotaniny zerwali mu z ręki zegarek. – opowiada jeden z pracowników szpitala w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”

W związku z tym, że policjanci nie przestrzegali odpowiednio procedur wymaganych w szpitalu w czasie pandemii, izba przyjęć została zamknięta na kilka godzin. W placówce musiała nastąpić pełna dezynfekcja. 

Władze ostrzegają! Zagrożenie dla kilku regionów
Źródłose.pl

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
policjanci
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...