Polacy mogą mieć problemy. Morawiecki nie uspokaja. ,,Konsekwencje będą poważne”

1608

Szeroką pomoc wsparcia dla kredytobiorców zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. – Jeśli wakacje kredytowe będą dostępne dla wszystkich kredytobiorców, to konsekwencje będą poważne dla pozostałych klientów – zaznacza w RMF FM prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz.

flickr.com
Ambasador Polski w Rosji zaniepokojony. "Trudna decyzja"

Polacy mogą mieć problemy

Nowy projekt ustawy o wsparciu obecnych kredytobiorców, został opublikowany. W założeniu będzie można zawiesić maksymalnie 8 rat kredytu w obecnym i przyszłym roku. Projekt przewiduje również zwiększenie Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

,,Władimir Putin użyje broni nuklearnej''. Były dyrektor CIA ostrzega

Wakacje kredytowe

– Wprowadzamy cztery miesiące wakacji kredytowych w tym i cztery miesiące w przyszłym roku. Łączny koszt z tego tytułu to ok. 3 mld zł. Poza tym udzielimy pomocy kredytobiorcom w trudnej sytuacji finansowej i zapewnimy, że Fundusz Wsparcia Kredytobiorców, który obecnie opiewa na 600 mln zł, wzrośnie do 2 mld zł i to jest pula do wykorzystania już w tym roku, a na kolejny będzie to kolejne 2 mld zł. Ten koszt poniesie sektor bankowy – oznajmia premier.flickr.com
Putin przyznaje się do błędu. Kreml zaskoczony

Poparcie tylko dla Zwiększenia Funduszu Wsparcia Kredytobiorców

Według sektora bankowego drugie rozwiązanie należy poprzeć. Zwiększenie Funduszu Wsparcia Kredytobiorców to dopłaty dla osób posiadających kredyty i mających jednocześnie problemy finansowe. Banki zgodnie z zapowiedziami rządu dorzucą 1,5 mld złotych.

Odpowiadał za bezpieczeństwo elektrowni atomowej w Zaporożu. Został uprowadzony przez Rosjan

Wakacje kredytowe mogą okazać się katastrofą

Jak tłumaczy dziennikarzowi RMF FM, prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz, sektor obecnie posiada rekordowe zyski. Pietraszkiewicz podkreśla – ważna jest stabilność, a wakacje kredytowe, z których mogliby skorzystać wszyscy kredytobiorcy w jednym momencie, mogłyby okazać się katastrofą. Na pewno będzie prośba o doprecyzowanie, kto miałby możliwość skorzystania z takich uprawnień, z takich możliwości, bo na pewno nie wszyscy.

twitter.com, @piotrekto
Ostrzeżenia dla Polaków. Alert pierwszego stopnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here