8-latka zadzwoniła na policję, bo nią i jej 2-letnią siostrą opiekowała się pijana matka

1117
unsplash.com, Helena Lopes

Policjanci z warszawskiego Ursynowa zatrzymali 40-latkę, która mając około 4 promile alkoholu w organizmie opiekowała się 2-letnią i 8-letnia córką – poinformował rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa II podkom. Robert Koniuszy. Dodał, że funkcjonariuszy o pijanej mamie poinformowała jej 8-letnia córka.

Śmierć prezydenta Gdańska. Oskarżony podczas rozprawy krzyczał "Allah Akbar"

Pijana matka opiekowała się dziećmi

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków przy ul. Alternatywy na warszawskim Ursynowie. „8-letnia dziewczynka wykazała się zdecydowanie większym rozsądkiem niż jej dorośli rodzice. Nie mogła patrzeć, jak jej matka, słaniająca się na nogach, trzymała na rękach jej 2-letnią siostrę. Bała się, że w każdej chwili może się coś złego przydarzyć jej młodszej siostrze, zadzwoniła więc na policję, prosząc funkcjonariuszy o pomoc w tej trudnej dla niej sytuacji” – podkreślił podkom. Robert Koniuszy. „Policjanci pojawili się w mieszkaniu kilka minut po zgłoszeniu. Wystarczyło nacisnąć na klamkę od drzwi, które były otwarte. W mieszkaniu w łóżeczku leżała dwuletnia dziewczynka, natomiast starsza dziewczynka siedziała na kanapie obok pijanej matki” – podał.


Ważne zmiany w PiS. Ryszard Terlecki zdradził, kto odejdzie

Wskazał, że podczas interwencji 40-latka z trudem wypowiadała zdania, a na pytanie, gdzie jest ojciec dzieci, powiedziała, że nie wie. „Dziewczynka powiedziała, że jej tata wyszedł z domu i nie wrócił, ale dzwoni do niej. Chwilę później ojciec zadzwonił do córki. Kiedy policjant podjął z nim rozmowę, 40-latek oświadczył, że nie może zająć się córką, ponieważ teraz pije alkohol. Dzieci pozostawił pod opieką trzeźwej matki” – przekazał podkom. Koniuszy. „Mężczyzna oświadczył, że za niebawem wróci do domu z trzeźwym opiekunem i po kilkunastu minutach przyszedł z 40-letnim przyjacielem rodziny, będącym jednocześnie ojcem chrzestnym jednej z dziewczynek. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Policjanci zostawili dzieci pod jego opieką” – wyjaśnił.


Autobus z dziećmi zderzył się z ciężarówką. 17 osób poszkodowanych

Zaznaczył, że w trakcie interwencji kobieta została zbadana alkomatem, który wykazała, że miała prawie 4 promile alkoholu w organizmie. „Konkubent nie dorównywał jej, bo miał zaledwie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu” – powiedział. Policjanci zatrzymali 40-latkę, która po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty za narażenie swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. „W związku z sytuacją, w której znalazły się małoletnie dzieci, policjanci prześlą materiały w tej sprawie także do Sądu Rodzinnego i Nieletnich celem rozpatrzenia ewentualności objęcia rodziny nadzorem” – dodał podkomisarz. Za zarzucane czyny może jej grozić do pięciu lat więzienia. 

Śmierć Franciszka Pieczki. Wzruszające słowa podczas pogrzebu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here