Pies zagryzł 47-latka. Zwierzę zostało zastrzelone

2138
unsplash.com, Timothy Perry

W mieszkaniu w Gdyni Witominie, we wtorek wieczorem, pies rasy pitbull zaatakował 47-latka. W wyniku obrażeń mężczyzna zmarł. Policja zastrzeliła agresywne zwierzę. Prokuratura zamierza wszcząć śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka.

Dramat Ukraińców. Mężczyźni uciekają z południa kraju przed wcieleniem do rosyjskiej armii

Pies zagryzł człowieka

Do tragedii doszło we wtorek wieczorem w jednym z mieszkań w Gdyni Witominie. Jak przekazała PAP, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk, 47-letni mężczyzna przebywał w mieszkaniu z kobietą i chciał jej pomóc wyprowadzić dwa psy rasy pitbull. „W trakcie wyprowadzania zwierząt doszło do ataku ze strony jednego z psów. W wyniku obrażeń mężczyzna zmarł” – wskazała prokurator Wawryniuk.


Śmierć prezydenta Gdańska. Oskarżony podczas rozprawy krzyczał "Allah Akbar"

Dodał, że właścicielka psów wezwała pogotowie i policję. Funkcjonariusze po wejściu do mieszkania zastrzelili agresywne zwierzę. „Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Przeprowadzono oględziny” – tłumaczyła Wawryniuk. Śledztwo będzie prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka i narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Drugi pies trafił na obserwację weterynaryjną.


Rosyjskie wojska ostrzelały kolumnę cywilów. Co najmniej 23 zabitych i 28 rannych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here