wtorek, 6 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Ostre słowa w stronę prezydenta. "Duda odczłowieczył w paskudny sposób miliony Polaków"

Ostre słowa w stronę prezydenta. „Duda odczłowieczył w paskudny sposób miliony Polaków”

Jakub Żulczyk postanowił odnieść się do wypowiedzi Andrzeja Dudy sprzed kilku miesięcy. Mężczyzna został oskarżony o znieważenie prezydenta. Za takie wykroczenie grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się po wyborach w USA

Cała sytuacja rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku po wygranych przez Joe Bidena wyborach prezydenckich. Andrzej Duda postanowił na swoim profilu na Twitterze pogratulować wygranemu. Jego post był jednak mocno nie trafiony. „Gratulacje dla Joego Bidena za udaną kampanię prezydencką.” – napisał.

Jego błąd zauważyło wielu internautów. Większość komentarzy dotyczyła tego, że Joe Biden powinien otrzymać gratulacje za wygraną, a nie kampanię prezydencką. Jedną z osób komentujących post Dudy był pisarz Jakub Żulczyk, który wprost napisał, że „Andrzej Duda jest debilem”.

Andrzej Duda znowu się skompromitował! Internauci wytknęli mu błąd

Obraza prezydenta

Śledczy oskarżyli Żulczyka o publiczne znieważenie prezydenta. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia budzi wiele kontrowersji, o sprawie mówiły również zagraniczne media. Oskarżony nie chce komentować sprawy.

Dzisiaj jednak postanowił odnieść się do sprawy.

13 czerwca 2020 r. ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda, na spotkaniu z wyborcami w Brzegu, wypowiedział słynne już zdanie „LGBT to nie ludzie, to ideologia” – odczłowieczając przy tym w paskudny sposób miliony Polaków, którzy na co dzień i tak narażeni są w Polsce na przemoc, fizyczną i werbalną, oraz pozbawieni wielu praw człowieka, takich jak prawo do zalegalizowania związku, wspólnego rozliczania podatków, dostępu do informacji o stanie zdrowia partnera, etc. – napisał na swoim Facebooku.

Kochani, jeszcze jeden, jak na razie ostatni komentarz, w wiadomej prawie wiadomego oskarżenia – może to Was zdziwić,…

Opublikowany przez Jakuba Żulczyka Wtorek, 23 marca 2021
Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!

Schetyna pogrążony w żałobie! Zmarła najbliższa mu osoba

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej jest pogrążony w żałobie. Zmarła najbliższa mu osoba. Kondolencje spływają od jego znajomych polityków za pomocą mediów społecznościowych....

Nie żyje gwiazdor „Harry’ego Pottera”!

Nie żyje Brytyjski aktor znany między innymi z takich filmów jak "Harry Potter i Książę Półkrwi". Artysta miał 54 lata.

Słynna „Królowa życia” wręczyła łapówkę prokuratorowi?!

Słynna "Królowa życia" wręczyła łapówkę prokuratorowi z Mazowsza. Kobieta miała dać mu milion złotych. W sprawę zamieszanych jest kilka osób.

Kaczyński podaje się do dymisji?! Prezes PiS odchodzi!

Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy...

Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!

Jarosław Kaczyński nie tego się spodziewał. Jako pierwszy złożył podpis pod projektem ustawy. Niestety nie dostał poparcia w rządzie.

Atak na Agatę Dudę. Prawda wyszła na jaw!

Pierwsza dama bywa ofiarą internautów. Ataki na Agatę Dudę są tak samo częste jak na jej męża. Jednak tym razem prawda okazała...
prezydent
Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy czas, aby pożegnać się z polityką na dobre?! Notowania spadają, Kaczyński ucieka Wiele osób spekulowało, że Jarosław Kaczyński zapowiedział swoje odejście z polityki, ponieważ widzi jak notowania...