piątek, 26 lutego, 2021
Godzinnik.pl Polska Ojciec Rydzyk wygrał nagrodę od władz Torunia!

Ojciec Rydzyk wygrał nagrodę od władz Torunia!

Podczas niedzielnej mszy ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał pamiątkową tablicę za wygraną w konkursie. Głosujący w plebiscycie uznali, że powstanie Radia Maryja było wydarzeniem stulecia w Toruniu.

„To jest cud!”

Wygraną tablicę ojcu Rydzykowi wręczył były przewodniczący rady miasta Bogdan Major. Nikt z najwyższych przedstawicieli obecnych władz Torunia nie pojawił się. Rydzyk podczas mszy skomentował rozwój Radia Maryja przez ostatnie trzy dekady.

-Jak to się stało? To jest cud! – Ale w cudzie potrzeba najpierw łaski bożej, działania nieba i współdziałania ludzi. – mówił podczas mszy świętej.

"Podatek od mediów" wejdzie w życie? Kaczyński nie odpuszcza!

Plebiscyt

Sms-owe głosowanie ruszyło już we wrześniu ubiegłego roku. Łącznie zorganizowano dwa plebiscyty, w którym każdy mieszkaniec Torunia mógł oddać po jednym głosie. Pierwszy z nich to wybór osoby, której można nadać miano „Toruńskiej Legendy Stulecia”. Komitet zaproponował 32 nazwiska.

Drugi z nich miał tytuł „Toruńskie Wydarzenie Stulecia”. Do wyboru było 34 propozycji takich jak np. wkroczenie do Torunia Wojska Polskiego (1920r.), oddanie do użytku mostu Piłsudskiego (1934 r.), powołanie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (1945 r.) czy powstanie Radia Maryja (1991r.).

Policjanci uratowali 15-latkę wiszącą na drzewie!

Wielcy wygrani

W pierwszej kategorii wygrała generał Elżbieta Zawacka, na którą głosowało 40 osób. Zmarła w 2009 roku bohaterka wojenna już wcześniej została należycie upamiętniona w Toruniu. Jej imię nosi most biegnący nad Wisłą, szkoła oraz biblioteka.

Trzeba przyznać, że plebiscyt nie cieszył się dużym zainteresowaniem co widać po ilości oddanych głosów. W „Toruńskim Wydarzeniu Stulecia” oddano 347 ważnych głosów, z czego aż 249 na Radio Maryja, które przegoniło w tej kategorii wizytę Jana Pawła II z 1999 roku czy wpisanie Zespołu Staromiejskiego Torunia na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Okrutny finał miłosnego trójkąta!

Trzaskowski i Biedroń otwierają razem partię?!

Niedawno doszło do tajnego spotkania. Rafał Trzaskowski oraz Robert Biedroń umówili się na rozmowę. Nieoficjalnie mówi się, że chcą razem założyć nową...

Zła passa „Świata według Kiepskich” nadal trwa! Zmarł kolejny aktor serialu!

Zmarł kolejny wspaniały aktor. Smutne wieści o śmierci 72-latka przekazał Teatr Kalambur. Wielu z nas kojarzy go ze "Świata według Kiepskich".

Kobieta przykleiła się do drzwi w Sejmie!

Od rana w Warszawie występują utrudnienia, ponieważ odbywają się protesty ruchu klimatycznego Extinction Rebellion. Zablokowane są ulice, a jedna z aktywistek przykleiła...

Szkoła chciała pomóc wypożyczając laptopy, rodzice zastawili je w lombardzie!

Wiele szkół pracuje obecnie w trybie zdalnym. Niektóre z rodzin mają tylko jednego laptopa czy komputer w domu, inni nie mają ich...

Okrutny finał miłosnego trójkąta!

Marzena B. oraz jej mąż na pozór wydawali się szczęśliwym małżeństwem. Jednak kobieta zakochała się ponownie. Mając dość miłosnego trójkąta, razem z...

Zamordowano Polkę w Anglii! Osierociła pięcioro dzieci!

Brytyjskie media donoszą, że zamordowano Polkę. 50-latka została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Śmierć Polki w Anglii