poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Ofiara księdza pedofila do swojego oprawcy: "Zabiłeś mnie, żyje tylko kawałeczkiem życia"

Ofiara księdza pedofila do swojego oprawcy: „Zabiłeś mnie, żyje tylko kawałeczkiem życia”


Robert Fidura w dzieciństwie padł ofiarą dwóch księży pedofilów. Zrezygnował z zasiadania w Fundacji Świętego Józefa, która wspiera osoby wykorzystywane. Powiedział również co ma do przekazania swoim oprawcom.

Fundacja Świętego Józefa

Fundacja Świętego Józefa Episkopatu Polski ma za zadanie chronić dzieci i młodzież we wspólnocie Kościoła Katolickiego oraz budowanie efektywnych struktur pomocy wspierających uzdrowienie osób zranionych i zapobieganie kolejnym przestępstwom wykorzystania seksualnego.

Na stronie internetowej można zgłosić swój problem, zaniedbanie ze strony kościoła czy poprosić o pomoc oraz rozmowę. Rober Fidura zrezygnował z zasiadania w fundacji nie ze względu na swoją niechęć pomocy, a jako protest przeciwko temu co dzieje się w polskich kościołach.

Kierowca autobusu przejechał kobietę! Ofiara nie żyje

Rozumie ludzi bo sam przez to przeszedł

Rober Fidura sam w dzieciństwie padł ofiarą księży pedofilów. Dlatego rozumie jaką traumę przeżywają dzieci i jak później funkcjonują jako dorośli ludzie.

Fundacja robi, co może, jeżeli mogę tak powiedzieć. Natomiast moje odejście było pewnym głosem sprzeciwu wobec postawy biskupów z Konferencji Episkopatu Polski. Z jednej strony księża biskupi finansują tę fundację, wpłacają pieniądze pobierane od poszczególnych księży. Z drugiej strony właśnie jest sprawa ks. Andrzeja Dymera, nie tylko jego, ciągnąca się od dwudziestu kilku lat – powiedział w rozmowie z TVN24 Fidura.

W programie zapytano go również co powiedziałby księżą, którzy wykorzystywali go w dzieciństwie. „Zabiłeś mnie, żyję tylko kawałeczkiem życia. Dzięki temu, co zrobiłeś, mnie praktycznie nie ma” – odpowiedział mężczyzna.

Nie żyje znany profesor

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
pedofil
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...