środa, 7 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Odpowiedź Pałacu Prezydenckiego na słowa Jakuba Żulczyka, że "Andrzej Duda jest debilem"

Odpowiedź Pałacu Prezydenckiego na słowa Jakuba Żulczyka, że „Andrzej Duda jest debilem”

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy odpowiada w jego imieniu, że ani on ani Kancelaria nie mieli nic wspólnego z aktem oskarżenia przeciwko Jakubowi Żulczykowi.

Akt oskarżenia

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazała w poniedziałek, że w połowie marca Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego.

Przekazany został akt oskarżenia przeciwko pisarzowi Jakubowi Żulczykowi, który na Twitterze napisał, że „Andrzej Duda jest debilem”. Zarzucono mu popełnienie czynu polegającego na publicznym znieważeniu prezydenta RP, poprzez użycie wobec niego określenia powszechnie uznanego za obraźliwe.

Kaczyński podaje się do dymisji?! Prezes PiS odchodzi!

Duda się nie popisał, Żulczyk skomentował

Chodzi o wpis Andrzeja Dudy po wyborach prezydenckich w USA. „Gratulacje dla Joe Bidena za udaną kampanię prezydencką; w oczekiwaniu na nominację Kolegium Elektorów Polska jest zdeterminowana, by utrzymać wysoki poziom i jakość partnerstwa strategicznego z USA” – napisał prezydent.

Jakub Żulczyk zareagował na ten wpis i odpowiedział: „(…) nigdy nie słyszałem, aby w amerykańskim procesie wyborczym było coś takiego, jak „nominacja przez Kolegium Elektorskie”. Biden wygrał wybory. (…) Joe Biden jest 46 prezydentem USA. Andrzej Duda jest debilem”.

Zgodnie z Kodeksem karnym pisarzowi grozi kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Schetyna pogrążony w żałobie! Zmarła najbliższa mu osoba

Schetyna pogrążony w żałobie! Zmarła najbliższa mu osoba

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej jest pogrążony w żałobie. Zmarła najbliższa mu osoba. Kondolencje spływają od jego znajomych polityków za pomocą mediów społecznościowych....

Nie żyje gwiazdor „Harry’ego Pottera”!

Nie żyje Brytyjski aktor znany między innymi z takich filmów jak "Harry Potter i Książę Półkrwi". Artysta miał 54 lata.

Słynna „Królowa życia” wręczyła łapówkę prokuratorowi?!

Słynna "Królowa życia" wręczyła łapówkę prokuratorowi z Mazowsza. Kobieta miała dać mu milion złotych. W sprawę zamieszanych jest kilka osób.

Kaczyński podaje się do dymisji?! Prezes PiS odchodzi!

Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy...

Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!

Jarosław Kaczyński nie tego się spodziewał. Jako pierwszy złożył podpis pod projektem ustawy. Niestety nie dostał poparcia w rządzie.

Atak na Agatę Dudę. Prawda wyszła na jaw!

Pierwsza dama bywa ofiarą internautów. Ataki na Agatę Dudę są tak samo częste jak na jej męża. Jednak tym razem prawda okazała...
Andrzej
Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy czas, aby pożegnać się z polityką na dobre?! Notowania spadają, Kaczyński ucieka Wiele osób spekulowało, że Jarosław Kaczyński zapowiedział swoje odejście z polityki, ponieważ widzi jak notowania...