piątek, 26 lutego, 2021
Godzinnik.pl Polska Od zera do milioner! A jeszcze niedawno groziło mu więzienie!

Od zera do milioner! A jeszcze niedawno groziło mu więzienie!

Fenomen Obajtka może zaskakiwać niejednego. Trzeba przyznać, że błyskotliwa kariera ułożyła mu się jak w filmie. Łut szczęścia czy ciężka praca? Jeszcze niedawno groziło mu więzienie, a dzisiaj PKN Orlen, którym zarządza staje się coraz potężniejszy.

Od wójta Pcimia do milionera

Jarosław Kaczyński rzadko kiedy kogoś chwali, dla Obajtka zrobił jednak wyjątek i w wywiadzie udzielonym telewizji wPolsce.pl rozpływał się nad prezesem Orlenu, które jeszcze niedawno był nic nieznaczącym wójtem Pcimia i groziło mu więzienie.

Na szerokie wody Obajtek wypłynął dzięki nawałnicy w zagłębiu paprykowym pod Radomiem. W 2011 roku żywioł zmiótł z ziemi domy oraz uprawy. Kaczyński z ówczestnym rzecznikiem partii pojawili się na miejscu obiecując wsparcie. Na miejscu pojawił się również Obajtek, który przywiózł całe bele folii, którą produkował i podarował ją plantatorom.

Matka polewała dziecko lodowatą wodą. Dziewczynka nie przeżyła!

Wójt „mogę wszystko”

Tak mówił Kaczyński o Obajtku, dodawał też „Będziemy rządzić Polską jak Obajtek Pcimiem”. Samorządowiec wpadł w oko prezesowi PiS, dlatego ten pomógł mu w rozwinięciu kariery. W 2013 roku Obajtek rozstał zatrzymany przez CBŚ za przyjęcie łapówki 50 tysięcy złotych. Do tego ciążyły na nim inne zarzuty. Groziło mu do 10 lat więzienia.

Na jego szczęście PiS w 2015 roku doszedł do władzy, a sam Jarosław Kaczyński ręczył za jego uczciwość. Pomimo zasiadania na ławie oskarżonych Obajtek dalej rozwijał swoją karierę. W 2015 roku podczas kampanii przed wyborami parlamentarnymi Beata Szydło pojawiła się w Pcimiu i razem z wójtem malowali ściany w tamtejszej szkole.

Kobieta przykleiła się do drzwi w Sejmie!


Zastąpi Morawieckiego?

Nieoficjalnie mówi się, że pozycja Mateusza Morawieckiego jest zagrożona. Prezes PiS nie jest nim już tak oczarowany jak kiedyś. Widzi jego błędy i nieposłuszeństwo. Na stołku premiera widziałby najchętniej Obajtka.

Sam prezes PKN Orlen dementuje plotki i mówi, że nie widzi siebie na miejscu Morawieckiego, a ten nie musi się obawiać o swoje stanowisko.

58-latek wykorzystywał seksualnie 13-letnią córkę znajomych!
ŹródłoOnet/RFM FM

Trzaskowski i Biedroń otwierają razem partię?!

Niedawno doszło do tajnego spotkania. Rafał Trzaskowski oraz Robert Biedroń umówili się na rozmowę. Nieoficjalnie mówi się, że chcą razem założyć nową...

Zła passa „Świata według Kiepskich” nadal trwa! Zmarł kolejny aktor serialu!

Zmarł kolejny wspaniały aktor. Smutne wieści o śmierci 72-latka przekazał Teatr Kalambur. Wielu z nas kojarzy go ze "Świata według Kiepskich".

Kobieta przykleiła się do drzwi w Sejmie!

Od rana w Warszawie występują utrudnienia, ponieważ odbywają się protesty ruchu klimatycznego Extinction Rebellion. Zablokowane są ulice, a jedna z aktywistek przykleiła...

Szkoła chciała pomóc wypożyczając laptopy, rodzice zastawili je w lombardzie!

Wiele szkół pracuje obecnie w trybie zdalnym. Niektóre z rodzin mają tylko jednego laptopa czy komputer w domu, inni nie mają ich...

Okrutny finał miłosnego trójkąta!

Marzena B. oraz jej mąż na pozór wydawali się szczęśliwym małżeństwem. Jednak kobieta zakochała się ponownie. Mając dość miłosnego trójkąta, razem z...

Zamordowano Polkę w Anglii! Osierociła pięcioro dzieci!

Brytyjskie media donoszą, że zamordowano Polkę. 50-latka została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Śmierć Polki w Anglii