Też możesz stracić ogromne pieniądze. Nowy sposób oszustów. UWAŻAJ

1027

Oszuści podający się za pracowników banku znów stanowią duży problem. Dzwonią oni zazwyczaj z informacją o próbie wykonania nieautoryzowanego przelewu. Żeby poznać więcej szczegółów proszą o podanie numeru PESEL lub danych z karty.

Nowy sposób na wykradanie danych
Nowy sposób na wykradanie danych
Mężczyzna próbował okraść sklep. Pomagały mu jego dzieci w wieku 9 i 11 lat

Nowy sposób na wykradanie danych

W sieci znów grasują groźni oszuści podszywający się pod pracowników banku. Coraz więcej osób pada ofiarą phishingu. Jest to metoda pozyskiwania loginów, haseł czy numerów kart kredytowych. Oszuści wysyłają fałszywe wiadomości SMS lub e-mail z podejrzanymi załącznikami lub linkiem. Mogą również próbować kontaktować się telefonicznie podszywając się pod pracowników banku.


Przygotowania w Polsce do wybuchu elektrowni atomowej na Ukrainie. Zapasy jodku potasu już dotarły

Podszywają się pod pracowników banku

Nie tak dawno, powstała nowa metoda oszustwa „na pracownika z banku”. Przestępcy podszywają się pod pracowników i próbują wyłudzić od nas nasze dane. Zwykle jako powód telefonu podają zachowanie bezpieczeństwa naszego rachunku. Mogą mówić o nieautoryzowanych transakcjach lub próbie zmiany danych. Zanim jednak dowiemy się szczegółów, proszeni jesteśmy o podanie różnych wrażliwych danych w celu weryfikacji naszej tożsamości. Mogą to być numery kart, numer PESEL, hasła dostępu lub inne wrażliwe dane, które pozwolą na wykonanie operacji z naszego rachunku.


Jerzy Urban nie żyje. Zmarł w wieku 89 lat

Może grozić nam utrata oszczędności

Oszuści nakłaniają również do instalowania aplikacji banku, by uzyskać dostęp do naszego konta. W tym celu przesyła nam wiadomość z linkiem, który prowadzi do zainstalowania fałszywej aplikacji. Jeśli damy się namówić na pobranie jej oraz zalogowanie się tam, to grozi nam utrata wszystkich oszczędności.

Prezes PiS ośmieszony. ,,Każdy może mieć swoje zdanie"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here