poniedziałek, 10 maja, 2021
Godzinnik.pl Polska Nowy pomysł PiS! Powstaje projekt "Babcia plus"

Nowy pomysł PiS! Powstaje projekt „Babcia plus”

PiS rozważa wprowadzenie kolejnego świadczenia socjalnego. Robocza nazwa to „Babcia plus”. Okazuje się, że wiele starszych osób uważa ten pomysł za nienajlepszy.

Pieniądze za bycie Babcią?

Minister rodziny uważa, że ciekawe rozwiązanie zostało wprowadzone na Węgrzech. W tym kraju seniorzy, którzy regularnie zajmują się swoimi wnukami w wieku 1-3, dostają za to pieniądze. Ich wynagrodzenie jest uzależnione od wysokości pensji rodzica.

Aby rodzice mogli dokonać wyboru, czy rzeczywiście mama wraca do pracy, czy korzysta z rozwiązania instytucjonalnego – mówiła minister Marlena Maląg na antenie Polskiego Radia.

Wiele starszych osób śmieje się, że dostawałoby pracę za bycie dziadkami. Babcie i dziadkowie bardzo często uczestniczą w opiece i wychowaniu swoich wnuków. Najczęściej robią to bezinteresownie. Wielu z nich twierdzi, że PiS próbuje „kupić” sobie kolejnych wyborców.

Aktorka, którą niedawno napadnięto przeżywa dramat! Jest z nią bardzo źle!

Co z dziadkami, którzy mieszkają na drugim końcu kraju?

Po tym jak pojawiły się informacje o programie „Babcia plus” pojawiło się wiele pytań. Co z dziadkami, którzy mieszkają na drugim końcu kraju? Czy oni zostaną wykluczeni? Niestety na te pytania nikt na razie nie umie odpowiedzieć. Dziennikarze WP postanowili zapytać same Babcie co myślą o tym pomyśle.

Łatwe to na pewno nie jest, bo dzieci wymagają sprawnego i zwinnego opiekuna. Gdy byłam świeżo upieczoną matką, to potrafiłam bawić się z synami w chowanego, jeździć na rowerach, kopać piłkę. Teraz z moim 3-letnim wnuczkiem to mogę co najwyżej wyjść na spacer do parku. Szwankujący kręgosłup i kolana nie pozwalają mi na gonitwy za nim – powiedziała jedna z kobiet.

Dramat! Samojezdna ładowarka przejechała 5-letnią dziewczynkę!
ŹródłoWP/media

Żona Andrzeja Wajdy wygrała ponad 2-letnie starcie w sądzie z Karoliną Wajdą!

Zakończył się proces wieńczący 2-letnią walkę pomiędzy czwartą żoną Andrzeja Wajdy, a jego córką Karoliną. Panie nie zgadzały się co do testamentu...

Nie żyje znany biznesmen! Zginął w katastrofie lotniczej

W katastrofie pod Zieloną Górą zginął znany polski biznesmen. Przez lata był związany z firmą Cinkciarz.pl. Mężczyzna miał 71 lat.

Aktorka, którą niedawno napadnięto przeżywa dramat! Jest z nią bardzo źle!

Aktorka, którą jakiś czas temu ktoś pobił i okradł cały czas jest w złym stanie. Kobieta przeżywa dramat i nie wie czy...

Masakra na imprezie urodzinowej! 6 osób nie żyje!

W niedziele na jednej z imprez urodzinowych mężczyzna otworzył ogień. Zabił 6 osób, a wśród ofiar jest jego przyjaciółka.

Dramat! Samojezdna ładowarka przejechała 5-letnią dziewczynkę!

Do tragedii doszło w niedzielny wieczór w województwie pomorskim. Policja jeszcze nie podaje szczegółów dramatycznych wydarzeń. Nie żyje...

Strzelanina na warszawskim Gocławiu! Jeden mężczyzna nie żyje!

Na warszawskim Gocławiu dzisiaj (7 maja doszło) do strzelaniny. W pralni w okolicach skrzyżowania ul. Bora-Komorowskiego z ul. Umińskiego miała miejsce awantura....
PiS
W Poznaniu doszło do niewyobrażalnej tragedii. 26-letnia matka zabiła swoją 3-letnią córeczkę. Sąsiedzi oraz jej najbliżsi nie mogą uwierzyć w to co się wydarzyło. Matka zamordowała dziecko W jednym z mieszkań doszło do tragedii. Magdalena C zaatakowała nożem swoją 3-letnią córeczkę. Jeden z ciosów trafił prosto w małe serduszko....
Bądź na bieżąco z informacjami!

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wiadomościami!