poniedziałek, 26 lipca, 2021
Godzinnik.pl Polska Nowa decyzja PiS-u! Każdy z nas musi tego przestrzegać. Będą ogromne kary

Nowa decyzja PiS-u! Każdy z nas musi tego przestrzegać. Będą ogromne kary


Rząd przygotował kolejną niespodziankę dla właścicieli sklepów spożywczych, tym samym dla wszystkich Polaków. Projekt zaostrzenia handlu w niedzielę, trafił już do sejmu i czeka na podpis Pani marszałek.

Nowa decyzja Prawa i Sprawiedliwości

Prawo i Sprawiedliwość podjęło działania, które mają na celu zaostrzenie handlu w niedzielę. Do tej pory sklepy spożywcze korzystały z luk w przepisach. Przykładem tego jest sieć Biedronka, która ma otwierać sklepy pod warunkiem świadczenia usług pocztowych. Nie spodobało się to jednemu z posłów Prawa i Sprawiedliwości. Rząd przygotował projekt uszczelniający zakaz handlu w niedziele, w tym usługi pocztowe.

Siostrzeniec Morawieckiego ostro go krytykuje! "Nie mamy kontaktu"

Projekt już gotowy

Według zapowiedzi otwarte będą tylko te sklepy, gdzie działalność pocztowa będzie przekraczała 50 procent dziennego przychodu. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Janusz Śniadek zapowiedział: ,,Projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, którego celem byłoby uszczelnienie zakazu, jest już w Sejmie i czeka na nadanie numeru i podpis pani marszałek”

Ogromne kary…

Kary za nieprzestrzeganie zakazu handlu w niedzielę są srogie. Portal rmf24.pl na swojej stornie napisał o karach jakie grożą za łamanie prawa wprowadzonego przez Prawo i Sprawiedliwość: ,,Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie w 1 marca 2018 r. Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, nie obowiązuje w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności ”.


  • Więcej na temat
  • PiS

Dorota Wellman jest nieuleczalnie chora! Druzgoczące wiadomości

Dorota Wellman przyznała się, że choruje na nieuleczalną chorobę. Fani byli zaskoczeni jej wywiadem... Hejt... Gwiazda...

Tragedia na Dolnym Śląsku! Znaleziono szczątki dziecka w walizce

Tragiczne odkrycie na Dolnym Śląsku. Mężczyzna znalazł szczątki dziecka. Prokuratura ustaliła, że były to zwłoki noworodka... Tragiczne odkrycie

Michał Piórg trafił do szpitala! Lekarze nie wiedzą co już robić…

Michał Piróg od wczoraj wstawia tajemnicze zdjęcia i filmy ze szpitala. Lekarze wciąż nie widzą co dolega mężczyźnie...

Siostrzeniec Morawieckiego ostro go krytykuje! „Nie mamy kontaktu”

Siostrzeniec Mateusza Morawieckiego, Franek Broda nie jest zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości. W wywiadzie opowiedział o swoich relacjach z Morawieckim.

Mężczyzna podpalił matkę i brata! Okrutna zbrodnia

40-latek podpalił dom swojej rodziny, ponieważ ,,nie przestrzegali zasad Biblii''. Przeżyła tylko matka mężczyzny. Kiedy sprawca dowiedział się o tym, roześmiał się...

Nie żyje 9 osób! Tragiczny wypadek

Zginęło 9 osób, które podróżowały samochodem. Głazy osuwające się ze wzgórza spadły na pojazd. Premier zapewnił pomoc finansową dla poszkodowanych rodzin.
nowa decyzja
Anna Dymna ma na koncie liczne role teatralne i filmowe. Kobieta w swoich życiu przeszła liczne tragedie. Mimo przykrych sytuacji zawsze walczyła do końca... Anna i Wiesław Anna Dymna przez lata była doświadczana przez życie. Wszystko zaczęło się od śmierci pierwszego męża, miłości jej życia, Wiesława Dymnego. Ukochany aktorki...