wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Niespodziewany zwrot w śledztwie Giertycha. Prokuratura wycofuje się z oskarżeń?

Niespodziewany zwrot w śledztwie Giertycha. Prokuratura wycofuje się z oskarżeń?

Roman Giertych został zatrzymany jakiś czas temu w swoim domu pod Warszawą. Sprawa była bardzo głośna, wszystkie media mówiły o tych wydarzeniach. Zatrzymany był w takim szoku, że stracił przytomność i trafił do szpitala.

Prokuratura w poznaniu wycofuje się z przeglądu kont bankowych Giertycha. Tam podobno miały znajdować się dowody na wyprowadzanie pieniędzy z firmy Polnord. Śledczych interesowały transakcje z lat 2019-2020.

„Gazeta Wyborcza” przypomina, że pieniądze rzekomo wyprowadzano między 2011, a 2015 roku. W listopadzie zeszłego roku sam, Roman Giertych pisał o swoich wątpliwościach.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Porażki prokuratury

Sędzia Renata Żurowska skrytykowała prace prokuratury. Zgromadzony materiał nie wnosi niczego konkretnego do sprawy. Powołała się przy tym na bardzo rzadko stosowaną tzw. klauzulę ogólną, czyli brak uprawdopodobnienia popełnienia przestępstwa.

Na posiedzeniach nie pojawił się prokurator, który prowadził śledztwo. W zastępstwie pojawiła się jego koleżanka z jednostki, która najwidoczniej nie była wprowadzona w sprawę. Zgodziła się na wszystko, nie zgłaszając zażaleń.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Zatrzymanie

„Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej Leszka Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel” – pisał Roman Giertych w swoim oświadczeniu.

Były wicepremier został oskarżony o wyprowadzenie około 90 milionów złotych ze spółki, w której zajmował się obsługą prawną. 3 grudnia Sąd Rejonowy w Poznaniu uchylił wszystkie środki zapobiegawcze.

Tragedia! Zginęło dwoje nastolatków!

Tajemnicze zaginięcie biskupa! Nikt nie wie gdzie przebywa

Jakiś czas temu biskup został wysłany na przymusową emeryturę, jednak mężczyzna zniknął bez śladu. Nikogo nie poinformował gdzie będzie przebywał, ani nie...

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.
Giertych
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...