poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Niespodziewany zwrot w śledztwie Giertycha. Prokuratura wycofuje się z oskarżeń?

Niespodziewany zwrot w śledztwie Giertycha. Prokuratura wycofuje się z oskarżeń?


Roman Giertych został zatrzymany jakiś czas temu w swoim domu pod Warszawą. Sprawa była bardzo głośna, wszystkie media mówiły o tych wydarzeniach. Zatrzymany był w takim szoku, że stracił przytomność i trafił do szpitala.

Prokuratura w poznaniu wycofuje się z przeglądu kont bankowych Giertycha. Tam podobno miały znajdować się dowody na wyprowadzanie pieniędzy z firmy Polnord. Śledczych interesowały transakcje z lat 2019-2020.

„Gazeta Wyborcza” przypomina, że pieniądze rzekomo wyprowadzano między 2011, a 2015 roku. W listopadzie zeszłego roku sam, Roman Giertych pisał o swoich wątpliwościach.

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Porażki prokuratury

Sędzia Renata Żurowska skrytykowała prace prokuratury. Zgromadzony materiał nie wnosi niczego konkretnego do sprawy. Powołała się przy tym na bardzo rzadko stosowaną tzw. klauzulę ogólną, czyli brak uprawdopodobnienia popełnienia przestępstwa.

Na posiedzeniach nie pojawił się prokurator, który prowadził śledztwo. W zastępstwie pojawiła się jego koleżanka z jednostki, która najwidoczniej nie była wprowadzona w sprawę. Zgodziła się na wszystko, nie zgłaszając zażaleń.

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Zatrzymanie

„Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej Leszka Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel” – pisał Roman Giertych w swoim oświadczeniu.

Były wicepremier został oskarżony o wyprowadzenie około 90 milionów złotych ze spółki, w której zajmował się obsługą prawną. 3 grudnia Sąd Rejonowy w Poznaniu uchylił wszystkie środki zapobiegawcze.

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
Giertych
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...