Nie żyje najstarsza Polka. Premier Mateusz Morawiecki pożegna Teklę Juniewicz

279

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał we wtorek rano do Gliwic na uroczystości pogrzebowe zmarłej 19 sierpnia br. Tekli Juniewicz – najstarszej Polki i drugiej pod względem długowieczności osoby na świecie.

Możemy się spodziewać ataków w Polsce. Analityk PISM ostrzega

Najstarsza Polka

Pożegnanie zmarłej rozpoczęło się po godz. 10. w gliwickim kościele św. Jerzego, w dzielnicy Łabędy. Premier w poprzednich latach m.in. składał życzenia urodzinowe zmarłej. W reakcji na wiadomość o jej śmierci, w twitterowym wpisie wspominał ostatnie z nią spotkanie. „Niezwykła kobieta o wielkim sercu. Pani Teklo, to zaszczyt, że mogłem Panią poznać” – akcentował szef rządu.


Najstarsza Polka
twitter.com, @musicnewsfactpl
Ostrzeżenia dla Polaków. Alert pierwszego stopnia

Tekla Juniewicz urodziła się 10 czerwca 1906 r. w Krupsku w dzisiejszej Ukrainie. Po II wojnie światowej i przesiedleniach zamieszkała wraz z mężem Janem Juniewiczem i rodziną w Gliwicach. W 2017 r. została, po śmierci Jadwigi Szubartowicz, najstarszą żyjącą Polką. W kwietniu br. po śmierci Kane Tanaki z Japonii, stała się drugą pod względem wieku osobą na świecie. Najstarszą osobą na świecie jest 118-letnia Francuzka Lucile Randon, urodzona 11 lutego 1904 r.


Ambasador Polski w Rosji zaniepokojony. "Trudna decyzja"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here