sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Polska Nie żyje Jan Lityński! Znamy okoliczności jego śmierci

Nie żyje Jan Lityński! Znamy okoliczności jego śmierci


Policja nadal szuka ciała Jana Lityńskiego. O jego śmierci poinformował Eugeniusz Smolar. Lityński utonął próbując ratować swojego psa w Narwi.

Śmierć Jana Lityńskiego

Lityński
Jan Lityński (źródło: bankier.pl)

Szokujące informacje o śmierci działacza opozycji w PRL dotarły do nas wczoraj. Okazało się, że zginął on próbując uratować swojego psa. Rzecznik Komendy Głównej Policji przekazał, że Lityński spacerował w Pułtusku wałem przeciwpowodziowym. Wszedł do rzeki Narew, chcąc wyciągnąć z niej psa, pod którym załamał się lód.

Świadkiem zdarzenia była jego żona, która potwierdza, że mężczyzna utonął. Policja obecnie poszukuje ciała Lityńskiego. Do Pułtuska skierowano 21 funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. Poszukiwania prowadzą także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z łodzią i dwoma saniami lodowymi. Na miejscu pracują trzy grupy nurków i Ochotnicza Straż Pożarna z dronem – poinformował inspektor Mariusz Ciarka.

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Legenda polityki

Jan Lityński był organizatorem i uczestnikiem studenckich wystąpień w marcu 1968 roku. Organizował zbieranie podpisów pod listem w obronie Adama Michnika, brał udział w demonstracji przeciwko zdjęciu „Dziadów” z repertuaru Teatru Narodowego.

Był współzałożycielem „Biuletynu Informacyjnego”, które było pierwszym pismem ukazującym się poza cenzurą. W 1977 r. działał jako jeden z redaktorów „Robotnika”, niezależnego pisma na rzecz zakładania wolnych związków zawodowych. Został członkiem KSS „KOR” i współpracownikiem Biura Interwencyjnego KSS „KOR”.

Był również doradcą PLL LOT ds. społecznych jako mediator sporów. Między 2010, a 2015 rokiem pomagał prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu w kontaktach z partiami i środowiskami politycznymi.

Braun zabije Niedzielskiego? ,,Będzie pan wisiał''

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...