sobota, 24 lipca, 2021
Godzinnik.pl Polska Nie gotuj w czasie świąt! Władza apeluje.

Nie gotuj w czasie świąt! Władza apeluje.


Przez pojawienie się w Polsce koronawirusa, władze zdecydowały się zamknąć lokale gastronomiczne. Podczas pierwszej fali wirusa, właściciele restauracji radzili sobie, ponieważ myśleli, że to okres przejściowy. Jednak druga fala zmusiła restauratorów do ponownego zatrzymania działalności.Apel, którego nie możemy lekceważyć

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin prosi, aby tamtejsi mieszkańcy kupowali produkty na świąteczne stoły od lokalnej gastronomii. Takie zakupy pozwolą przetrwać restauracjom w ciężkim okresie jakim jest zamknięcie działalności z powodu covid-19.

Pomóżmy im przetrwać ten trudny czas i wybierzemy zakupy na lokalnych targowiskach, zamiast w wielkich sieciach handlowych. Pokażmy, że jesteśmy solidarni i nie jest nam obojętny los regionalnej gospodarki – apelował Gustaw Marek Brzezin w swoim wpisie w jednej z sieci społecznościowych.

Nie tylko właściciele gastronomii domagają się otwarcia branży, ale również klienci dla których wyjście do restauracji było chwilą wytchnienia od codziennych trudności. Zamknięcie działalności okazało się dla właścicieli ciosem, ponieważ okres przedświąteczny był dla gastronomii złotym czasem.

Tragiczny wypadek! Dziecko umierało na oczach rodziców


Najgorszą wiadomością dla restauratorów jest to, że nie wiedzą do kiedy potrwa zamknięcie lokali, a sprzedaż dań na wynos nie daje takiego przychodu jak podawania potraw na miejscu.

Ograniczenie działalności lokali gastronomicznych i zawężenie ich funkcjonowania w wymiarze serwowania dań 'na wynos' w wydłużającej i niezdefiniowanej przestrzeni czasowej z oczywistych względów musi doprowadzić do zamykania lokali, a tym samym zwalniania pracowników i zadłużenia właścicieli –  pisze w liście Radna Koalicji Obywatelskiej, Aleksandra Krzeszewska zwracając się do prezydenta miasta Legnicy o wsparcie lokalnych restauratorów.

Realna pomoc dla branży gastronomicznej

Rząd apeluje o pomoc lokalnej gastronomii w czasie świąt, ale też myśli nad planem pomocy branży gastronomicznej, która od tygodni walczy o przetrwanie. Władza proponuje postojowe dla pracowników i zwolnienie z ZUS, a Federacja Przedsiębiorców Polskich domaga się zwolnienia z ZUS i PIT bonów na posiłki dla pracowników.

Wprowadzenie zwolnionych z PIT i ZUS bonów o wartości 560 zł miesięcznie na posiłki dla pracowników – dobrowolnie finansowanych przez pracodawcę – to 7,6 mld zł dodatkowego PKB. Ponadto pozwoliłoby to na utworzenie ponad 100 tys. nowych miejsc pracy. Przyznanie pracownikom benefitu żywieniowego przełożyłoby się na wzrost ich siły nabywczej o ok. 9,6 proc., przy jednoczesnym spadku udziałów kosztów pozapłacowych w całkowitych kosztach pracy o 2,2 pkt proc. – podaje Federacja.

Nastoletnia sportsmenka walczy o życie! Opublikowano wzruszające słowa

Maja Bohosiewicz chora! Przekazała smutne wiadomości

Maja Bohosiewicz jest jedną z najpopularniejszych influencerek w Polsce. Na swoim koncie na Instagram'ie zgromadziła już blisko 500 tysięcy osób obserwujących! Bohosiewicz...

Szok! Zgwałcono 15-latkę na plaży

Mężczyzna z Pakistanu zaczął rozmowę z 15-latką. Kilka minut później zaciągnął ją siłą do wody i zgwałcił. Trwają poszukiwania sprawcy zdarzenia.

Nergal w szpitalu! Pokazał drastyczne zdjęcia

Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę...

Nastoletnia sportsmenka walczy o życie! Opublikowano wzruszające słowa

19-letnia utalentowana sportsmenka uległa poważnemu wypadkowi podczas sobotniego treningu. Dziewczyna walczy o życie. Wprowadzono ją w stan śpiączki farmakologicznej.

Nie żyje 16-latek! Miał być mistrzem świata…

Nie żyje nastolatek, który miał być mistrzem świata w boskie. Miał ogromny talent. Nikt nie spodziewał się jego tak szybkiej śmierci...

12-latka urodziła dziecko! Ojciec jest dumny

Nastolatka urodziła zdrową córeczkę. Ojciec dziecka, Juan Miranda-Jara nie zdawał sobie sprawy jaka kara grozi za współżycie z nieletnią. 24-latek został zatrzymany...
Nie gotuj w czasie świąt
Anna Dymna ma na koncie liczne role teatralne i filmowe. Kobieta w swoich życiu przeszła liczne tragedie. Mimo przykrych sytuacji zawsze walczyła do końca... Anna i Wiesław Anna Dymna przez lata była doświadczana przez życie. Wszystko zaczęło się od śmierci pierwszego męża, miłości jej życia, Wiesława Dymnego. Ukochany aktorki...