poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Nie dopełnili swoich obowiązków? Pogotowie zostawiło kobietę i odjechało?

Nie dopełnili swoich obowiązków? Pogotowie zostawiło kobietę i odjechało?


Zespół pogotowia ratunkowego ze Śródmieścia został wezwany do starszej kobiety, która zasłabła. Uznali jednak, że kobieta nie wymaga hospitalizacji i chcieli odjechać. Przez to doszło do awantury.

Nie dopełnili obowiązków?

Starsza kobieta zasłabła na ulicy i leżała na chodniku. Przypadkowi ludzie wezwali do kobiety pogotowie ratunkowe. Ratownicy przybyli na miejsce i wykonali jej podstawowe badania. Orzekli, że kobieta nie potrzebuje dalszej hospitalizacji.

Na miejsce została wezwana Straż Miejska, ponieważ kobieta jest bezdomna. Z decyzją medyków nie zgodzili się zgłaszający interwencję. Doszło do awantury, która o mały włos nie przerodziła się w bójkę.

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Wsiedli do karetki i odjechali

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jak ratownicy wsiadają do karetki i odjeżdżają, zostawiając kobietę ze Strażą Miejską. „Super Express” dotarł do ekipy, która zjawiła się na miejscu. Gazeta chciała zapytać jak sytuacja wyglądała z ich perspektywy.

Około godz. 17 dostaliśmy zgłoszenie, że na ul. Grochowskiej 117 leży kobieta, która oddycha, ale nic nie mówi. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, zapytałem świadków zdarzenia, co dzieje? Usłyszałem: „Chyba kur….a widzisz”. Przeprowadziliśmy wywiad i wykonaliśmy wstępne badanie poszkodowanej. Okazało się, że wszystkie parametry są w normie, a pani nic poważnego się nie dzieje. Zgłaszała tylko nudności oraz jeden incydent wymiotny kilka godzin wcześniej. Nie była wychłodzona i nie kwalifikowała się do tego, żeby zabrać ją do szpitala – opowiedział kierownik zespołu.

Ratownicy medyczni wykonali wszystkie czynności, które należą do ich obowiązków. Osoby, które wszczęły awanturę nie miały racji.

Gdynia: Antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus stojący na bulwarze
Źródłose.pl

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
nie
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...