wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Nauczyciel kazał 12-latce wysłać filmik jak ćwiczy w krótkich spodenkach

Nauczyciel kazał 12-latce wysłać filmik jak ćwiczy w krótkich spodenkach

Zdalne nauczanie od samego początku budzi wiele kontrowersji. Najwięcej niejasności dotyczy lekcji wychowania fizycznego. – To skandal, żeby po internecie krążyły filmiki, na których moja córka robi skłony w szortach i krótkiej koszulce – mówi matka 12-letniej Oliwii. Z drugiej strony, jak inaczej sprawdzić, czy uczniowie realizują wymagane założenia programowe.Wśród rodziców najwięcej niepokoju budzą zajęcia WF- u prowadzone w systemie zdalnym. Zdarza się, że dzieci muszą udokumentować swoją aktywność ruchową nagrywając filmiki, na których wykonują ćwiczenia zlecone przez nauczyciela.

Rodzice nie są zadowoleni z takiej formy realizowania programu nauczania. Uważają, że nie jest to bezpieczne, by po sieci krążyły nagrania, na których ich dziecko wykonuje ćwiczenia.

Obawiają się, że film z wyginającym się dzieckiem może trafić w niewłaściwe ręce, dlatego o takich formach zaliczenia informują dyrekcje szkół. Dyrektorzy często nie wiedzą, że stosowane są takie formy zaliczenia WF-u. Zdalne nauczanie nie ma ściśle określonych założeń i wytycznych. Panuje ogólny chaos, a sami nauczyciele często muszą działać spontanicznie.

Co mówi Rzecznik prasowy?

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon


Rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Opolu, Robert Socha stwierdził,że: „Nie będzie przyzwolenia na taką praktykę. Pan kurator jasno powiedział, że nie może dochodzić do sytuacji, gdy dzieci, zwłaszcza małe w krótkich spodenkach, będą nagrywać filmiki i wysyłać je. Takich działań nie popieramy. Co innego zrobienie zdjęcia zeszytu z wykonanymi zadaniami, co innego robić filmiki ze sobą”.

Według psycholog dziecięcy z Gabinetu Psychologii i Psychoterapii „Spokój w głowie”, taka forma zaliczenia zajęć z WF-u, może powodować uczucie dyskomfortu, wstydu i lęku oraz stwarzać poczucie przekraczania granicy intymności. W skrajnych sytuacjach może prowadzić to do depresji, czy myśli samobójczych.

Jednak z drugiej strony, jak zmusić dziecko do jakiejkolwiek aktywności ruchowej, skoro cały dzień siedzi w domu przed komputerem zajęte robieniem lekcji online. Czasem taka właśnie metoda zaliczenia jest jedyną formą ćwiczeń w ciągu całego dnia. Brak ruchu i siedzący tryb życia wpływa bardzo negatywnie na rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka.

Tragedia! Zginęło dwoje nastolatków!
Źródłokobieta.wp.pl

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Nauczyciel kazał 12-latce wysłać filmik
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...