środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Polska Nauczyciel kazał 12-latce wysłać filmik jak ćwiczy w krótkich spodenkach

Nauczyciel kazał 12-latce wysłać filmik jak ćwiczy w krótkich spodenkach


Zdalne nauczanie od samego początku budzi wiele kontrowersji. Najwięcej niejasności dotyczy lekcji wychowania fizycznego. – To skandal, żeby po internecie krążyły filmiki, na których moja córka robi skłony w szortach i krótkiej koszulce – mówi matka 12-letniej Oliwii. Z drugiej strony, jak inaczej sprawdzić, czy uczniowie realizują wymagane założenia programowe.Wśród rodziców najwięcej niepokoju budzą zajęcia WF- u prowadzone w systemie zdalnym. Zdarza się, że dzieci muszą udokumentować swoją aktywność ruchową nagrywając filmiki, na których wykonują ćwiczenia zlecone przez nauczyciela.

Rodzice nie są zadowoleni z takiej formy realizowania programu nauczania. Uważają, że nie jest to bezpieczne, by po sieci krążyły nagrania, na których ich dziecko wykonuje ćwiczenia.

Obawiają się, że film z wyginającym się dzieckiem może trafić w niewłaściwe ręce, dlatego o takich formach zaliczenia informują dyrekcje szkół. Dyrektorzy często nie wiedzą, że stosowane są takie formy zaliczenia WF-u. Zdalne nauczanie nie ma ściśle określonych założeń i wytycznych. Panuje ogólny chaos, a sami nauczyciele często muszą działać spontanicznie.

Co mówi Rzecznik prasowy?

Nie żyje znany polityk! Miał zaledwie 47 lat


Rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Opolu, Robert Socha stwierdził,że: „Nie będzie przyzwolenia na taką praktykę. Pan kurator jasno powiedział, że nie może dochodzić do sytuacji, gdy dzieci, zwłaszcza małe w krótkich spodenkach, będą nagrywać filmiki i wysyłać je. Takich działań nie popieramy. Co innego zrobienie zdjęcia zeszytu z wykonanymi zadaniami, co innego robić filmiki ze sobą”.

Według psycholog dziecięcy z Gabinetu Psychologii i Psychoterapii „Spokój w głowie”, taka forma zaliczenia zajęć z WF-u, może powodować uczucie dyskomfortu, wstydu i lęku oraz stwarzać poczucie przekraczania granicy intymności. W skrajnych sytuacjach może prowadzić to do depresji, czy myśli samobójczych.

Jednak z drugiej strony, jak zmusić dziecko do jakiejkolwiek aktywności ruchowej, skoro cały dzień siedzi w domu przed komputerem zajęte robieniem lekcji online. Czasem taka właśnie metoda zaliczenia jest jedyną formą ćwiczeń w ciągu całego dnia. Brak ruchu i siedzący tryb życia wpływa bardzo negatywnie na rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka.

Siostrzeniec Morawieckiego ostro go krytykuje! "Nie mamy kontaktu"
Źródłokobieta.wp.pl

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
Nauczyciel kazał 12-latce wysłać filmik
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...