piątek, 26 lutego, 2021
Godzinnik.pl Polska Narty bez obostrzeń i kwarantanny? Polacy już znaleźli dla siebie takie miejsce

Narty bez obostrzeń i kwarantanny? Polacy już znaleźli dla siebie takie miejsce

Wielu marzą się narty i relaks na śniegu, niestety nasz rząd wprowadził obostrzenia i jak na razie nic nie wskazuje, że je poluzuje. Polacy jednak znaleźli sposób, aby legalnie udać się na wypoczynek.

Kierunek Ukraina

Onet.pl udało się skontaktować z Łukaszem Lewandowskim, który opisał jak udało mu się wyjechać na urlop, pojeździć na nartach i obejść obostrzenia. Jedyne destynacje gdzie można się udać na narty to Szwajcaria i Ukraina. Pierwszy z krajów często jest poza zasięgiem finansowym, za to drugi to marzenie dla Polaków, jeśli chodzi o ceny.

Dotarcie do celu nie jest takie łatwe, ponieważ po przekroczeniu granicy mogłaby czekać pana Łukasza oraz jego kompanów kwarantanna. Dlatego zdecydowali się na drogę przez Węgry. Musieli mieć ze sobą negatywne wyniki testów na koronawirusa. Na Węgrzech możliwy jest tranzyt, dostali specjalne karteczki na szybę oraz mapę z informacją, na jakich stacjach i parkingach można się zatrzymać.

Okrutny finał miłosnego trójkąta!

Ukraiński lockdown

W czasie, gdy grupa Polaków przebywała na Ukrainie obowiązywał tak zwany noworoczny lockdown. Restauracje oferowały tylko dania na wynos, ale hotele i cała infrastruktura narciarska była otwarta.

Pan Łukasz zapytany o obostrzenia przypomina, że z kodeksu narciarskiego wynika, że każdy musi mieć rękawice, gogle i kominiarkę na twarzy. Z tym nie było problemu. W sklepach i hotelach obowiązywało noszenie maseczek, dezynfekcja rąk oraz dystans społeczny.

Matka polewała dziecko lodowatą wodą. Dziewczynka nie przeżyła!


Narty na Ukrainie?

Już wcześniej przed koronawirusem wielu ludzi decydowało się na podróż właśnie tam. Ze względu na to, że ceny są podobne do Polskich czasami nawet niższe, a jakość stoków praktycznie taka sama.

Ukraina zachęca również mniejszą ilością ludzi na stokach i małymi kolejkami. W czasie, gdy w Polsce obowiązują obostrzenia, coraz więcej naszych rodaków wybiera ten kierunek, by choć na chwilę odpocząć i aktywnie spędzić czas.

Trzaskowski i Biedroń otwierają razem partię?!
ŹródłoOnet

Trzaskowski i Biedroń otwierają razem partię?!

Niedawno doszło do tajnego spotkania. Rafał Trzaskowski oraz Robert Biedroń umówili się na rozmowę. Nieoficjalnie mówi się, że chcą razem założyć nową...

Zła passa „Świata według Kiepskich” nadal trwa! Zmarł kolejny aktor serialu!

Zmarł kolejny wspaniały aktor. Smutne wieści o śmierci 72-latka przekazał Teatr Kalambur. Wielu z nas kojarzy go ze "Świata według Kiepskich".

Kobieta przykleiła się do drzwi w Sejmie!

Od rana w Warszawie występują utrudnienia, ponieważ odbywają się protesty ruchu klimatycznego Extinction Rebellion. Zablokowane są ulice, a jedna z aktywistek przykleiła...

Szkoła chciała pomóc wypożyczając laptopy, rodzice zastawili je w lombardzie!

Wiele szkół pracuje obecnie w trybie zdalnym. Niektóre z rodzin mają tylko jednego laptopa czy komputer w domu, inni nie mają ich...

Okrutny finał miłosnego trójkąta!

Marzena B. oraz jej mąż na pozór wydawali się szczęśliwym małżeństwem. Jednak kobieta zakochała się ponownie. Mając dość miłosnego trójkąta, razem z...

Zamordowano Polkę w Anglii! Osierociła pięcioro dzieci!

Brytyjskie media donoszą, że zamordowano Polkę. 50-latka została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Śmierć Polki w Anglii