wtorek, 19 października, 2021
Godzinnik.pl Polska Najlepiej by zrobił jakby się przyznał i przeprosił. Wuj Obajtka szczerze mówi...

Najlepiej by zrobił jakby się przyznał i przeprosił. Wuj Obajtka szczerze mówi czego oczekuje!


Wokół osoby prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka zrobiło się bardzo głośno. Wszystko za sprawą taśm, które zostały nagrane jeszcze w 2009 roku. Jego wyj w szczerej rozmowie powiedział, czego teraz od niego oczekuje.

„Traktowałem go jak syna…”

W szczerej rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Roman Lis opowiada o tym, czego oczekuje od Obajtka i jak on widzi całą sytuację oraz zdarzenia, które miały miejsce w przeszłości. Lis powiedział, że prezes PKN Orlen był dla niego bliską rodziną i traktował go jak syna. – Ja go uczyłem, jak się ma ubierać, jak się ma zachowywać. W ogóle wszystkiego go uczyłem – mówił.

Teraz czuje zdradzony i oszukany przez jedną z bliższych mu osób. W rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf wyjawił, że ma żal do Obajtka za wszystko co zrobił. Od zawsze był z nim w bliskich relacjach i dla niego jest to cios nie tylko finansowy, ale także w serce, ponieważ nie spodziewał się takiego zachowania po kimś kogo tak dobrze znał.

Relacje, jakie nas łączyły, były silniejsze niż z moimi braćmi. Odwiedzaliśmy się wzajemnie, pomagałem im. Jego ojciec, jako malarz, malował nasze domy. Żyliśmy w bardzo przyjaznych stosunkach. Bardzo przyjaznych – mówił Lis.

Żona znanego polityka nago! Kaczyński będzie zły?

Kariera, władza?

Daniel Obajtek w wieku 19 lat zaczął pracę u Romana i Józefa Lisów, czyli swoich wujków w firmie Elektroplast. W 2006 roku został jednak wybrany na wójta Pcimia i zrezygnował z pracy. Niedługo później prokuratura zarzuciła mu, że naraził spółkę na straty około 1,5 mln złotych. Sprawa została umorzona, gdy prokuratorem generalnym został Zbigniew Ziobro.

Rzecznik Andrzeja Dudy odpiera zarzuty kierowane z stronę prezesa Orlenu i uważa, że nazywanie się rodziną jest ogromnym nadużyciem. – Żaden to wuj. Żadna to bliska rodzina. Bardzo dalekie kuzynostwo ze strony – zdaje się – ojca pana prezesa Obajtka. Mówienie, że to jest jakaś bliska rodzina jest dalekim nadużyciem – powiedział Spychalski.

Najwidoczniej relacje rodzinne nie były dla Obajtka tak ważne jak władza, pieniądze i szybka kariera. Wuj prezesa Orlenu powiedział o tym, że zaraz po jego odejściu dowiedział się, że pracownicy przekazują mu informacje związane z firmą. Zapoznał się również z jego majątkiem, który był dużo wyższy niż zarobki i prawdopodobnie pochodził z nielegalnych źródeł. Lis na koniec dodał, że jedyne czego oczekuje to przyznania się do winy i szczerych przeprosin.

Znana, była posłanka trafi do więzienia?! Ujawniono szokujące nagrania

Nie żyje znany polityk! Zmarł przez COVID-19

Nie żyje znany polityk. Mężczyzna zmarł przez powikłania związane po zakażeniu koronawirusem. O śmierci polityka poinformowała najbliższa rodzina.

Tego nikt się nie spodziewał! Ogromne zmiany

Od 2022 roku wzrośnie akcyza na papierosy i alkohol, a według wyliczeń Ministerstwa Finansów paczka tradycyjnych papierosów zdrożeje o ok. 30 gr. Jednak branża...

Nie żyje znana aktorka! Wystąpiła w najsłynniejszych produkcjach

Nie żyje popularna aktorka. Zagrała w wielu światowych produkcjach filmowych i serialowych. Kobieta w chwili śmierci miała 95 lat.

Żona znanego polityka nago! Kaczyński będzie zły?

Do sieci trafiły nagie zdjęcia żony ministra. Nie od dziś wiadomo, że kobieta nie boi się zabierać głosu w mediach. Tym razem...

Znana, była posłanka trafi do więzienia?! Ujawniono szokujące nagrania

Była posłanka zostanie pogrążona? Wszystko przez zeznania jednego ze świadków. Kobieta w czasie pandemii wystawiała pracownicom ,,lewe'' zwolnienia, aby uchronić załogę przed...

Rafał Trzaskowski przekazał tragiczne wiadomości! Spływają kondolencje z całej Polski

Prezydent Warszawy w mediach społecznościowych podzielił się tragiczną wiadomością. Zmarł powstaniec warszawski. Miał 96 lat.

Prezydent trafił do szpitala! Przebywa na intensywnej terapii

Prezydent trafił do szpitala po spotkaniu z dotychczasowym premierem. Lekarze nie zabierają głosu w sprawie staniu zdrowia prezydenta. Wiadomo jednak, że hospitalizacja...

Tragiczny wypadek autobusu! Nie żyje ponad 30 osób

Tragiczny wypadek z udziałem 50 pasażerów autokaru. Pojazd ześlizgnął się ze skarpy i spadł w przepaść. Nie żyją 32 osoby, reszta poszkodowanych...

Ryszard Terlecki umiera? Polityk trafił do szpitala

Ryszard Terlecki trafił do szpitala. Konieczna była pilna operacja, którą przeprowadził prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Z uwagi na wiek...
Obajtka

Dołącz do naszego Newslettera!

Najważniejsze wiadomości codziennie na Twojej skrzynce pocztowej!
Nie spamujemy, wyślemy maksymalnie jedną wiadomość dziennie.