środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Polska Najlepiej by zrobił jakby się przyznał i przeprosił. Wuj Obajtka szczerze mówi...

Najlepiej by zrobił jakby się przyznał i przeprosił. Wuj Obajtka szczerze mówi czego oczekuje!

Wokół osoby prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka zrobiło się bardzo głośno. Wszystko za sprawą taśm, które zostały nagrane jeszcze w 2009 roku. Jego wyj w szczerej rozmowie powiedział, czego teraz od niego oczekuje.

„Traktowałem go jak syna…”

W szczerej rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Roman Lis opowiada o tym, czego oczekuje od Obajtka i jak on widzi całą sytuację oraz zdarzenia, które miały miejsce w przeszłości. Lis powiedział, że prezes PKN Orlen był dla niego bliską rodziną i traktował go jak syna. – Ja go uczyłem, jak się ma ubierać, jak się ma zachowywać. W ogóle wszystkiego go uczyłem – mówił.

Teraz czuje zdradzony i oszukany przez jedną z bliższych mu osób. W rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf wyjawił, że ma żal do Obajtka za wszystko co zrobił. Od zawsze był z nim w bliskich relacjach i dla niego jest to cios nie tylko finansowy, ale także w serce, ponieważ nie spodziewał się takiego zachowania po kimś kogo tak dobrze znał.

Relacje, jakie nas łączyły, były silniejsze niż z moimi braćmi. Odwiedzaliśmy się wzajemnie, pomagałem im. Jego ojciec, jako malarz, malował nasze domy. Żyliśmy w bardzo przyjaznych stosunkach. Bardzo przyjaznych – mówił Lis.

Andrzej Duda wyśmiany! Wstyd dla Polski

Kariera, władza?

Daniel Obajtek w wieku 19 lat zaczął pracę u Romana i Józefa Lisów, czyli swoich wujków w firmie Elektroplast. W 2006 roku został jednak wybrany na wójta Pcimia i zrezygnował z pracy. Niedługo później prokuratura zarzuciła mu, że naraził spółkę na straty około 1,5 mln złotych. Sprawa została umorzona, gdy prokuratorem generalnym został Zbigniew Ziobro.

Rzecznik Andrzeja Dudy odpiera zarzuty kierowane z stronę prezesa Orlenu i uważa, że nazywanie się rodziną jest ogromnym nadużyciem. – Żaden to wuj. Żadna to bliska rodzina. Bardzo dalekie kuzynostwo ze strony – zdaje się – ojca pana prezesa Obajtka. Mówienie, że to jest jakaś bliska rodzina jest dalekim nadużyciem – powiedział Spychalski.

Najwidoczniej relacje rodzinne nie były dla Obajtka tak ważne jak władza, pieniądze i szybka kariera. Wuj prezesa Orlenu powiedział o tym, że zaraz po jego odejściu dowiedział się, że pracownicy przekazują mu informacje związane z firmą. Zapoznał się również z jego majątkiem, który był dużo wyższy niż zarobki i prawdopodobnie pochodził z nielegalnych źródeł. Lis na koniec dodał, że jedyne czego oczekuje to przyznania się do winy i szczerych przeprosin.

Jarosław Kaczyński odchodzi z PiS?! Nowi kandydaci w gotowości

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
Obajtka
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...