wtorek, 13 kwietnia, 2021

Nadchodzi rewolucja kolejowa

Jeśli lotnisko ma być sercem planowanego węzła komunikacyjnego, połączenia kolejowe będą arteriami umożliwiającymi przepływ pasażerów po całym kraju.
Dzięki olśniewająco futurystycznym projektom węzła komunikacyjnego Solidarność przedstawionym przez międzynarodowe domy architektoniczne, to właśnie lotnisko znalazło się na pierwszych stronach gazet. Ale plany Polski dotyczące całkowitej przebudowy krajowego systemu kolejowego są prawdopodobnie jeszcze bardziej transformacyjne w jej potencjalnym wpływie na przyszłość gospodarczą Polski. Ogólnokrajowy system kolei przewiduje budowę do 2040 roku 1600 km nowych szybkich linii kolejowych i 2400 km zmodernizowanych istniejących linii kolejowych. Etapem wstępnym będzie budowa 140-kilometrowego odcinka kolei dużych prędkości łączącego Warszawę, STH i Łódź (Warszawa – STH w 15 minut, Łódź – STH w 25 minut).

Ideą jest lepsze połączenie ze sobą nie tylko głównych ośrodków miejskich Polski, ale i mniejszych miast z tymi miastami – wszystko to prowadzi do STH. W rzeczywistości oznaczałoby to, że ktoś mieszkający w mieście takim jak Suwałki w północno-wschodnim zakątku Polski i oddalonym o cztery godziny 45 minut, mógłby wygodnie dostać się do Warszawy i z powrotem w ciągu dnia, a pracownik w Kielcach, który ma obecnie ponad trzy godziny drogi, mógłby dojeżdżać do Warszawy w godzinę i 10 minut. Gdyby rząd mógł to zrobić, byłby to katalizator kolejnego kroku w rozwoju gospodarczym Polski.

Maryla Rodowicz umiera? Co dzieje się z gwiazdą estrady?!

Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów.

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje młody aktor! Miał dopiero 38 lat!

Nie żyje młody aktor i reżyser obsady, którego mieliśmy możliwość oglądania w takich produkcjach jak "Niania" czy "M jak Miłość". Mężczyzna miał...

Kaczyński podaje się do dymisji?! Prezes PiS odchodzi!

Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy...

Białoruś zaatakuje Polskę! Łukaszenko potwierdza!

Łukaszenko stwierdził, że przelała się już czara goryczy, Polska próbuje "heroizować bandytów i przestępców wojennych". Wszystko przez obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych w...

Tragedia! Nie żyje małżeństwo z województwa łódzkiego!

Do tragedii doszło nieopodal miejscowości Granice w województwie łódzkim. Na drodze krajowej 42 zginęło małżeństwo. Wypadek!