poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Mężczyźni urządzili sobie imprezę w kościele! Straty są ogromne!

Mężczyźni urządzili sobie imprezę w kościele! Straty są ogromne!


Dwóch mężczyzna postanowiło włamać się do kościoła w Rzeszowie. Tam urządzili sobie libację alkoholową, która przerodziła w demolkę. Jeden z mężczyzn pobił proboszcza.

Zamknięty od 20 lat kościół

kościele
Zdewastowany kościół (Fot: Krzysztof Kapica, źródło: nowiny24.pl)

Na Rzeszowskim osiedlu Budziwój doszło do nielegalnej libacji alkoholowej. Mężczyźni postanowili urządzić sobie imprezę w kościele. Podczas picia postanowili zdemolować malutki kościół. Straty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mieszkańców zaniepokoił rumor oraz dźwięk tłuczonego szkła. Słychać było również śpiew kolęd. O sprawie od razu poinformowano proboszcza.

Wszedłem do środka, a tam pełno krwi. Wnętrze kościoła zdemolowane. Wszędzie butelki po alkoholu, na ołtarzu stała butelka wódki. Dwaj młodzieńcy, którzy pokaleczyli się wchodząc przez okna, uciekli do zakrystii – mówił ksiądz Mieczysław Lignowski w rozmowie z portalem rzeszownews.pl.

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Pobity proboszcz

Ksiądz postanowił udać się za mężczyznami, aby wyjaśnić z nimi sytuację. Szczególnie, że widok dużej ilości krwi go przeraził i chciał dopytać czy nie potrzebują pomocy. Jeden z uczestników „imprezy” zaatakował duchownego i zaczął okładać go pięściami.

Kapłan postanowił zamknąć wandali w kościele i wezwać policję. Sprawcami okazali się młodzi mężczyźni w wieku 18 i 20 lat. Byli już kilkukrotnie notowani, jednak jak dotąd nie karani. Postawiono im trzy zarzuty: uszkodzenia zabytku, naruszenia miru domowego poprzez wdarcie się do zabytkowego kościoła oraz kierowania gróźb karalnych. Grozi im co najmniej 8 lat więzienia.

Władze ostrzegają! Zagrożenie dla kilku regionów

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
kościele
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...