Niewiarogodne, co za niedługo czeka Polaków. Marek Belka ,,przerażony”

3610
commons.wikimedia.org

Narastająca inflacja to jeden z głównych problemów, z którym Polacy muszą się obecnie borykać. Na ten moment wszystkie prognozy wskazują, że lepiej nie będzie. Były premier i prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka niepokoi swoimi słowami.

Marek Belka o inflacji
commons.wikimedia.org
Staruszka straciła oszczędności i biżuterię. Uwierzyła oszustom, że wnuk miał wypadek

Marek Belka o inflacji

Zapewnienia rządu są jasne, trwa walka z inflacją. Wdrożona została pomoc dla najbiedniejszych, obniżone zostały również podatki. Marek Belka nazywa te kroki „zbrodnią”. – Przy wzroście gospodarczym powyżej 5 proc. obniżki podatków są zbrodnią. Nie wiem, jakie książki czytają młodzi ekonomiści w Ministerstwie Finansów, ale jeśli cokolwiek czytają, to należy do każdej z lektur podchodzić z dużym dystansem, a nie nabożnym uwielbieniem – wspomina podczas rozmowy z Money.pl.


PiS domaga się ogromnych pieniędzy. Niemcy muszą oddać ponad 6 bilionów złotych

Marek Belka mówi wprost o działaniach rządu, które jak uważa są błędem. W efekcie „inflacja będzie jeszcze wyższa, niż się tego dzisiaj spodziewamy”. Na pytanie o maksymalną wysokość inflacji, odpowiedział – Nie chcę później pluć sobie w brodę, że dorzuciłem swoje 5 groszy do samospełniającej się przepowiedni.


Ambasador Polski w Rosji zaniepokojony. "Trudna decyzja"

– Wiem jedno, koszty porządkowania gospodarki po tym, co robi obecnie PiS w związku z jego „walką” z inflacją będą znacznie wyższe, niż się komukolwiek mogło wydawać. I to mnie autentycznie przeraża. Nie to, co jest teraz, ale to, co nas czeka – wyjaśnia prezes Narodowego Banku Polskiego. – Ból sprzątania tego chaosu może nie będzie aż tak duży, jak podczas reform Balcerowicza – dodaje.

Prezes PiS ośmieszony. ,,Każdy może mieć swoje zdanie"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here