W tych krajach panuje małpia ospa. Kolejna choroba atakuje

687
tass.com

Zakaźna choroba, która zaczyna się rozprzestrzeniać dotarła do m.in Włoszech, Szwecji i Hiszpanii. W czwartek, szwedzkie władze poinformowały o pierwszym przypadku zakażenia małpią ospą w regionie Sztokholmu. Informacje o zakażeniach płyną również z Włoch i Francji. W Madrycie natomiast został ogłoszony alert sanitarny ze względu na siedem potwierdzonych przypadków tej choroby. Na ten moment śmiertelność szacowana jest od 1 do 10 proc.

Małpia ospa atakuje
nbcnews.com
,,Teraz możemy powiedzieć prawdę''. Rosjanie zabili "Ducha Kijowa"

Małpia ospa atakuje

Klara Sonden ze szwedzkiego Urzędu Zdrowia Publicznego przekazuje – zakażona osoba nie jest poważnie chora, ale przebywa pod opieką lekarską. Trwa dochodzenie gdzie mogło dojść do transmisji wirusa. Urząd chce złożyć wniosek do rządu o zakwalifikowanie małpiej ospy do chorób „niebezpiecznych dla społeczeństwa”. Cele tego działania jest obowiązek zgłaszania zachorowania, co pomoże lokalizować źródła transmisji. – przekazuje Sonden.


Przygotowania w Polsce do wybuchu elektrowni atomowej na Ukrainie. Zapasy jodku potasu już dotarły

Małpia ospa to rzadka choroba zakaźna odzwierzęca na kontynencie afrykańskim. Niektóre gryzonie przenoszą ją na małpy a one na ludzi. Wirus nie jest łatwy do rozprzestrzeniania między ludźmi. Przenieść go można tylko za pomocą drogi kropelkowej przez bliski kontakt. Jak przekazuje Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), podobne infekcje były zgłaszane wiosną w Wielkiej Brytanii i Portugalii.


Małpia ospa atakuje
sciencetimes.com
Mężczyzna próbował okraść sklep. Pomagały mu jego dzieci w wieku 9 i 11 lat

Choroba objawia się gorączką, bólami mięśni, powiększonymi węzłami chłonnymi i wysypką na ciele. Śmiertelność choroby szacuje się od 1 do 10 proc. Na ten moment nie ma sposobów na wyleczenie małpiej ospy. Choroba przechodzi sama. Pomocna jedynie może się okazać szczepionka przeciwko ospie wietrznej.

Papież Franciszek apeluje. Jest coraz gorzej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here