niedziela, 29 listopada, 2020

Król rzeki

Po wymianie Wisły na Tamize polski olimpijski zawodnik Natan Węgrzycki-Szymczyk stał się częścią historii wyścigów łodzi, gdy jego drużyna z Cambridge wygrała konkurs.
Jako dziecko Natan Węgrzycki-Szymczyk obserwował ojca na wodzie uczestniczącego w krakowskim klubie wioślarskim, a jego fascynacja sportem rosła z wiekiem. To, co kiedyś było ulubioną rozrywką dla przyjaciół z liceum, przerodziło się w poważną pasję i wkrótce zdał sobie sprawę, że był w tym całkiem niezły. Dziesięć lat później zespół wygrał prestiżowy wyścig Oxford Boat i Cambridge Boat Race. Nawet teraz, z medalem na szyi, wciąż nie może uwierzyć, że wioślarstwo doprowadziło go tak daleko.

Król rzeki

Natan chciał uprawiać wioślarstwo, ale także zdobyć stopień naukowy. Po wygraniu Mistrzostw Świata Juniorów w jednym pojedynku został przyjęty przez University of California w Berkeley na studia socjologiczne. Z niepewnością związaną z byciem sportowcem Natan chciał rozwinąć swoje umiejętności na wodzie i poza nią. „Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy – rok jest w drużynie narodowej, a następnie pokazuje się drzwi. Ktoś mi powiedział, że wiosłowanie może sprawić, że będziesz mieć do 40 lat, ale musisz coś zrobić, dopóki nie skończysz 80 lat. ” W przeciwieństwie do swoich rodaków, którzy trenują z drużyną narodową tylko 200 dni w roku, Natan mógł uczęszczać na uniwersytet w pełnym wymiarze godzin i nadążać przez cały rok. „Oczywiście trudno jest zrobić wszystko w 100%”, powiedział Natan, „ale muszę powiedzieć, że odniosłem z tym duży sukces: udało mi się ukończyć studia i konkurować”. Podczas pierwszego roku studiów wiosłował w ósemce i wygrał Mistrzostwa USA, a następnie wziął udział w letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w pojedynkach mężczyzn.

Król rzeki
Natan Węgrzycki-Szymczyk to polski zawodnik wioślarski. Pochodzący z Krakowa startował na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w pojedynkach mężczyzn. Był w wyścigu zwycięskiej łodzi Cambridge Light Blue w 2019 Boat Race. Natan posiada tytuł licencjata z University of California, Berkeley oraz tytuł magistra z Cambridge University.

Mając ambicje uczęszczania na uniwersytet w Cambridge dla swoich mistrzów, Natan musiał utrzymać wysokie noty podczas ostatniego roku, jednocześnie kontynuując intensywne wiosłowanie i trening. Ciężka praca się opłaciła i Natan udał się do Wielkiej Brytanii, aby kontynuować naukę. Uczestnicząc w Cambridge, brał udział w tegorocznym tradycyjnym wyścigu łodzi w kwietniu i był jednym z głównych kierowców zwycięskiej jasnoniebieskiej łodzi. „Wyścig łodzi był niesamowity” – powiedział Natan. „To wydarzenie jest dobrze znane społeczności wioślarskiej, ale nie zdawałem sobie sprawy, jak duże jest ono w szerszych kręgach. Nawet podczas Igrzysk Olimpijskich nie ma takiego szumu podczas wyścigu. ” Dodał, że wyścig łodzi jest wyjątkowy, ponieważ setki tysięcy kibiców gromadzą się nad brzegiem kultowej londyńskiej Tamizy, a tradycja jest jego dużą częścią.

Rafał Trzaskowski postawił sprawę jasno, to dotyczy strajku kobiet!
Znasz tego typa? Policja zdecydowała się upublicznić jego wizerunek!

Wioślarstwo nie wzbudziło jednak tak dużego entuzjazmu wśród polskich kibiców sportu. „To zdecydowanie niszowy sport w Polsce, w porównianiu z USA, Wielką Brytanią i innymi krajami europejskimi, takimi jak Niemcy” – powiedział Natan. „Przeważnie, gdy ludzie widzą wiosłowanie, mylą go z kajakiem, co jest bardzo złe, biorąc pod uwagę, że polskie wioślarstwo odniosło duży sukces w ciągu ostatnich 20 lat. Zdobywaliśmy medale na każdej olimpiadzie. W Polsce jest około 1000 sportowców, podczas gdy w samym Cambridge rywalizuje około 500 osób. ” Natan, nie chcąc rezygnować z pracy, powiedział, że będzie kontynuował treningi na przyszłoroczne regaty. Może wtedy wreszcie zaakceptuje, że jedzie do miejsc.

Każdego roku Cambridge Boat Boat Club i Oxford University Boat Club rywalizują w tym wyścigu wioślarskim na Tamizie w Londynie. Jest to jedno z największych wydarzeń dla widzów w brytyjskim kalendarzu sportowym, a ponad 250 000 osób bierze udział w oglądaniu brzegów rzeki. Wyścig mężczyzn, znany również jako University Boat Race, odbył się po raz pierwszy w 1829 roku, a trasa biegnie 6,8 km od Putney do Mortlake. Cambridge poprowadziło łeb w łeb z 84 zwycięstwami do 80 w Oksfordzie.

Ojciec Trzech Milionerów otrzymuje diagnozę, która rodzi pytania

Otrzymanie niepokojącej diagnozy zdrowotnej jest trudne samo w sobie. Kiedy Richard Mason dowiedział się, że cierpi na mukowiscydozę,...

Koronawirus: to może zmniejszyć ryzyko zakażenia o połowę!

Brytyjscy naukowcy udowodnili, że jedną ze skutecznych metod ograniczenia ryzyka zarażenia koronawirusem jest spanie przy otwartym oknie. ...

Te zdjęcia sprawiły, że fotograf został usunięty z Korei Północnej

Eric Lafforgue nie kocha niczego bardziej od podróżowania po świecie i robienia niesamowitych zdjęć swoim aparatem. Od 2008 roku ten zawodowy fotograf...

1 grudnia w całej Polsce zgasną światła, to dotyczy wszystkich Polaków

Polskie miasta szykują akcję protestacyjną przeciwko wetu Polski wobec podziału środków unijnych. Już 1 grudnia o godz. 17:00 na ulicach zapadnie ciemność, by...

Nie żyje 30-latka. Tragiczna wizyta w salonie piękności.

30-letnia kobieta zmarła podczas wizyty w salonie piękności. Do zdarzenia doszło w Gdańsku, gdy klientka była w trakcie zabiegu relaksacyjnego. Sprawę bada...

Proboszcz mimo pandemii rusza z kolędą. Tym razem z dwoma kopertami!

Proboszcz z Witoszowa Dolnego przygotowuje się do tradycyjnej kolędy w domach parafian. Do wiernych wysłał już list z dwiema kopertami na pieniądze.
Rafał Trzaskowski postawił sprawę jasno, to dotyczy strajku kobiet!