wtorek, 6 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Ksiądz oskarża biskupa o molestowanie i szantaż! Z Kościołem Katolickim jest coraz...

Ksiądz oskarża biskupa o molestowanie i szantaż! Z Kościołem Katolickim jest coraz gorzej

W czwartkowym wystąpieniu Joanny Scheuring-Wielgus i księdza Rafała C. padły oskarżenia w stronę Andrzeja Czai. Został oskarżony o molestowanie oraz szantaż. Biskup próbuje odeprzeć zarzuty.

Włochy za wspólne noce

Według księdza Roberta C., w zamian za zgodę na przeniesienie z opolskiej parafii do Włoch, miał stawiać się nocami u biskupa. Z jego wersji wydarzeń wynika, że gdy postawił się wyższemu rangą duchownemu ten zaczął go szantażować, a także szykanować jego znajomych, u których szukał pomocy.

W listopadzie 2019 r. przed swoim domem zostałem pobity. W szpitalu dostałem SMS, gdzie mnie ostrzegano. Chciałem sprawę wyjaśnić wewnątrz kościoła, ale jak zostałem pobity, zgłosiłem sprawę do prokuratury – relacjonował ksiądz Rafał C.

Andrzej Duda znowu się skompromitował! Internauci wytknęli mu błąd

Biskup odpowiada

Do wystąpienia posłanki oraz księdza odniósł się biskup Czaja. Na zwołanej konferencji prasowej przedstawił ciąg wydarzeń ze swojej perspektywy.

Do 2014 r. nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń do pracy księdza Rafała. Cieszył się dobrą opinią. Coś zaczęło się psuć, gdy w jego parafii pojawił się pan Rafał, którego ksiądz przedstawił nam jako osobę cudownie ozdrowioną. Ksiądz Rafał prosił nas nawet, by uczynić go nadzwyczajnym szafarzem komunii świętej. Potem otrzymaliśmy od niego informację, że pan Rafał złożył śluby zakonne w Zgromadzeniu Franciszkowym. (…) Zaczęły się dziać dziwne rzeczy z finansami w parafii księdza Rafała. Chodzi o inwestycje w organy kościelne, ściąganie relikwii. Parafianie zgłosili konkretne zarzuty dotyczące funduszy parafialnych – mówił biskup Czaja.

W 2018 roku ksiądz Rafał tłumacząc się względami zdrowotnymi poprosił o przeniesienie do północnych Włoch. Ze względu na niejasności w funkcjonowaniu jego parafii w Polsce, strona włoska wycofała się z zaproszenia. Biskup dodał, że sprawa jest na tyle trudna i poważna, że zainteresował się nią sam Jarosław Kaczyński.

Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!
ŹródłoPAP/Onet

Schetyna pogrążony w żałobie! Zmarła najbliższa mu osoba

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej jest pogrążony w żałobie. Zmarła najbliższa mu osoba. Kondolencje spływają od jego znajomych polityków za pomocą mediów społecznościowych....

Nie żyje gwiazdor „Harry’ego Pottera”!

Nie żyje Brytyjski aktor znany między innymi z takich filmów jak "Harry Potter i Książę Półkrwi". Artysta miał 54 lata.

Słynna „Królowa życia” wręczyła łapówkę prokuratorowi?!

Słynna "Królowa życia" wręczyła łapówkę prokuratorowi z Mazowsza. Kobieta miała dać mu milion złotych. W sprawę zamieszanych jest kilka osób.

Kaczyński podaje się do dymisji?! Prezes PiS odchodzi!

Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy...

Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!

Jarosław Kaczyński nie tego się spodziewał. Jako pierwszy złożył podpis pod projektem ustawy. Niestety nie dostał poparcia w rządzie.

Atak na Agatę Dudę. Prawda wyszła na jaw!

Pierwsza dama bywa ofiarą internautów. Ataki na Agatę Dudę są tak samo częste jak na jej męża. Jednak tym razem prawda okazała...
biskup
Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy czas, aby pożegnać się z polityką na dobre?! Notowania spadają, Kaczyński ucieka Wiele osób spekulowało, że Jarosław Kaczyński zapowiedział swoje odejście z polityki, ponieważ widzi jak notowania...