wtorek, 19 października, 2021
Godzinnik.pl Polska Ksiądz oskarża biskupa o molestowanie i szantaż! Z Kościołem Katolickim jest coraz...

Ksiądz oskarża biskupa o molestowanie i szantaż! Z Kościołem Katolickim jest coraz gorzej


W czwartkowym wystąpieniu Joanny Scheuring-Wielgus i księdza Rafała C. padły oskarżenia w stronę Andrzeja Czai. Został oskarżony o molestowanie oraz szantaż. Biskup próbuje odeprzeć zarzuty.

Włochy za wspólne noce

Według księdza Roberta C., w zamian za zgodę na przeniesienie z opolskiej parafii do Włoch, miał stawiać się nocami u biskupa. Z jego wersji wydarzeń wynika, że gdy postawił się wyższemu rangą duchownemu ten zaczął go szantażować, a także szykanować jego znajomych, u których szukał pomocy.

W listopadzie 2019 r. przed swoim domem zostałem pobity. W szpitalu dostałem SMS, gdzie mnie ostrzegano. Chciałem sprawę wyjaśnić wewnątrz kościoła, ale jak zostałem pobity, zgłosiłem sprawę do prokuratury – relacjonował ksiądz Rafał C.

Żona znanego polityka nago! Kaczyński będzie zły?

Biskup odpowiada

Do wystąpienia posłanki oraz księdza odniósł się biskup Czaja. Na zwołanej konferencji prasowej przedstawił ciąg wydarzeń ze swojej perspektywy.

Do 2014 r. nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń do pracy księdza Rafała. Cieszył się dobrą opinią. Coś zaczęło się psuć, gdy w jego parafii pojawił się pan Rafał, którego ksiądz przedstawił nam jako osobę cudownie ozdrowioną. Ksiądz Rafał prosił nas nawet, by uczynić go nadzwyczajnym szafarzem komunii świętej. Potem otrzymaliśmy od niego informację, że pan Rafał złożył śluby zakonne w Zgromadzeniu Franciszkowym. (…) Zaczęły się dziać dziwne rzeczy z finansami w parafii księdza Rafała. Chodzi o inwestycje w organy kościelne, ściąganie relikwii. Parafianie zgłosili konkretne zarzuty dotyczące funduszy parafialnych – mówił biskup Czaja.

W 2018 roku ksiądz Rafał tłumacząc się względami zdrowotnymi poprosił o przeniesienie do północnych Włoch. Ze względu na niejasności w funkcjonowaniu jego parafii w Polsce, strona włoska wycofała się z zaproszenia. Biskup dodał, że sprawa jest na tyle trudna i poważna, że zainteresował się nią sam Jarosław Kaczyński.

Rafał Trzaskowski przekazał tragiczne wiadomości! Spływają kondolencje z całej Polski
ŹródłoPAP/Onet

Ogromne zmiany w emeryturach! Mniejsze świadczenia już niedługo

Zmiany w emeryturach już niedługo. Niekażdy wie co wydarzy się w najbliższym czasie. Z nowego projektu wynika, że część starszych obywateli zyska,...

Mężczyzna zrobił to kobiecie w pociągu! Nikt nie zareagował

Podczas jazdy pociągiem 35-letni mężczyzna, zgwałcił kobietę. Żaden z pasażerów nie wstał, żeby pomóc kobiecie. Dopiero po ośmiu minutach zareagował pracownik kolei.

Andrzej Duda nie będzie już prezydentem?! Kto go zastąpi?

Andrzej Duda nie będzie już prezydentem Polski? Kto go zastąpi? Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski wyjaśnił niejasności w rozmowie w RMF...

Nie żyje znany polityk! Zmarł przez COVID-19

Nie żyje znany polityk. Mężczyzna zmarł przez powikłania związane po zakażeniu koronawirusem. O śmierci polityka poinformowała najbliższa rodzina.

Tego nikt się nie spodziewał! Ogromne zmiany

Od 2022 roku wzrośnie akcyza na papierosy i alkohol, a według wyliczeń Ministerstwa Finansów paczka tradycyjnych papierosów zdrożeje o ok. 30 gr. Jednak branża...

Nie żyje znana aktorka! Wystąpiła w najsłynniejszych produkcjach

Nie żyje popularna aktorka. Zagrała w wielu światowych produkcjach filmowych i serialowych. Kobieta w chwili śmierci miała 95 lat.

Prezydent trafił do szpitala! Przebywa na intensywnej terapii

Prezydent trafił do szpitala po spotkaniu z dotychczasowym premierem. Lekarze nie zabierają głosu w sprawie staniu zdrowia prezydenta. Wiadomo jednak, że hospitalizacja...

Tragiczny wypadek autobusu! Nie żyje ponad 30 osób

Tragiczny wypadek z udziałem 50 pasażerów autokaru. Pojazd ześlizgnął się ze skarpy i spadł w przepaść. Nie żyją 32 osoby, reszta poszkodowanych...

Ryszard Terlecki umiera? Polityk trafił do szpitala

Ryszard Terlecki trafił do szpitala. Konieczna była pilna operacja, którą przeprowadził prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Z uwagi na wiek...
biskup

Dołącz do naszego Newslettera!

Najważniejsze wiadomości codziennie na Twojej skrzynce pocztowej!
Nie spamujemy, wyślemy maksymalnie jedną wiadomość dziennie.