sobota, 24 lipca, 2021
Godzinnik.pl Polska Ksiądz oskarża biskupa o molestowanie i szantaż! Z Kościołem Katolickim jest coraz...

Ksiądz oskarża biskupa o molestowanie i szantaż! Z Kościołem Katolickim jest coraz gorzej


W czwartkowym wystąpieniu Joanny Scheuring-Wielgus i księdza Rafała C. padły oskarżenia w stronę Andrzeja Czai. Został oskarżony o molestowanie oraz szantaż. Biskup próbuje odeprzeć zarzuty.

Włochy za wspólne noce

Według księdza Roberta C., w zamian za zgodę na przeniesienie z opolskiej parafii do Włoch, miał stawiać się nocami u biskupa. Z jego wersji wydarzeń wynika, że gdy postawił się wyższemu rangą duchownemu ten zaczął go szantażować, a także szykanować jego znajomych, u których szukał pomocy.

W listopadzie 2019 r. przed swoim domem zostałem pobity. W szpitalu dostałem SMS, gdzie mnie ostrzegano. Chciałem sprawę wyjaśnić wewnątrz kościoła, ale jak zostałem pobity, zgłosiłem sprawę do prokuratury – relacjonował ksiądz Rafał C.

Rząd wprowadzi zmiany! Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich?

Biskup odpowiada

Do wystąpienia posłanki oraz księdza odniósł się biskup Czaja. Na zwołanej konferencji prasowej przedstawił ciąg wydarzeń ze swojej perspektywy.

Do 2014 r. nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń do pracy księdza Rafała. Cieszył się dobrą opinią. Coś zaczęło się psuć, gdy w jego parafii pojawił się pan Rafał, którego ksiądz przedstawił nam jako osobę cudownie ozdrowioną. Ksiądz Rafał prosił nas nawet, by uczynić go nadzwyczajnym szafarzem komunii świętej. Potem otrzymaliśmy od niego informację, że pan Rafał złożył śluby zakonne w Zgromadzeniu Franciszkowym. (…) Zaczęły się dziać dziwne rzeczy z finansami w parafii księdza Rafała. Chodzi o inwestycje w organy kościelne, ściąganie relikwii. Parafianie zgłosili konkretne zarzuty dotyczące funduszy parafialnych – mówił biskup Czaja.

W 2018 roku ksiądz Rafał tłumacząc się względami zdrowotnymi poprosił o przeniesienie do północnych Włoch. Ze względu na niejasności w funkcjonowaniu jego parafii w Polsce, strona włoska wycofała się z zaproszenia. Biskup dodał, że sprawa jest na tyle trudna i poważna, że zainteresował się nią sam Jarosław Kaczyński.

Tragiczny wypadek! Dziecko umierało na oczach rodziców
ŹródłoPAP/Onet

Maja Bohosiewicz chora! Przekazała smutne wiadomości

Maja Bohosiewicz jest jedną z najpopularniejszych influencerek w Polsce. Na swoim koncie na Instagram'ie zgromadziła już blisko 500 tysięcy osób obserwujących! Bohosiewicz...

Szok! Zgwałcono 15-latkę na plaży

Mężczyzna z Pakistanu zaczął rozmowę z 15-latką. Kilka minut później zaciągnął ją siłą do wody i zgwałcił. Trwają poszukiwania sprawcy zdarzenia.

Nergal w szpitalu! Pokazał drastyczne zdjęcia

Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę...

Nastoletnia sportsmenka walczy o życie! Opublikowano wzruszające słowa

19-letnia utalentowana sportsmenka uległa poważnemu wypadkowi podczas sobotniego treningu. Dziewczyna walczy o życie. Wprowadzono ją w stan śpiączki farmakologicznej.

Nie żyje 16-latek! Miał być mistrzem świata…

Nie żyje nastolatek, który miał być mistrzem świata w boskie. Miał ogromny talent. Nikt nie spodziewał się jego tak szybkiej śmierci...

12-latka urodziła dziecko! Ojciec jest dumny

Nastolatka urodziła zdrową córeczkę. Ojciec dziecka, Juan Miranda-Jara nie zdawał sobie sprawy jaka kara grozi za współżycie z nieletnią. 24-latek został zatrzymany...
biskup
Anna Dymna ma na koncie liczne role teatralne i filmowe. Kobieta w swoich życiu przeszła liczne tragedie. Mimo przykrych sytuacji zawsze walczyła do końca... Anna i Wiesław Anna Dymna przez lata była doświadczana przez życie. Wszystko zaczęło się od śmierci pierwszego męża, miłości jej życia, Wiesława Dymnego. Ukochany aktorki...